Nu stiu ce sa ma fac! Amigdalita flegmonoasa

26-05-2019
Laurentiu1995
Nu este medic/terapeut
Laurentiu1995
Va spun cu disperare problema mea ! Acum 2 saptamani m am trezit usor cu niste dureri de gat care a doua zi au devenit mai dureroare! Am luat augmenton pentru 2 zile dupa care mi a trecut si am zis sa nu mai iau! Apoi la 4 zile aflandu ma la bucuresti la o cumetrie m am trezit in seara aia cu febra 39 5 care tot crestea si scadea, am plecat dimineata la urgenta la spital mi au facut perfuzie, am fost la orl mi au spus ca am puroi in gat si mi au dat antibiotic acasa klacid una pe zi pt 7 zile. Am facut tot tratamentul corect timp in care am zis ca ma vindec pt ca ma simteam bine pana a 6 a zi de antibiotic dupa care durerea s a mutat la amigdalita dreapta si nu mai puteam iar inghiti! Am plecat dimineata iar la urgente la galati unde doamna doctor de la orl m a internat, a spus 3 4 zile sa mi faca injectabil ! Astazi e a doua zi de injectabil, am facut 3 injectii pana acum ! Imi vine sa expectorez si cand expectorez, expectorez maro si ma gandesc ca tot tragand am reusit sa irit si mai tare gatul! Din cate am inteles imi face cefort cu algocalmin, temperatura nu am mai facut dar dupa atatea 3 injectii parca durerea s a mutat la ambele amigdalite cand inghit! Sunt speriat tare daca nu cedeaza la niciun antibiotic si patesc vreo ceva.. presupun ca in cel mai grav caz o sa mi scoata amigdalitele, nu? Va rog sa mi raspunda cineva ca sunt speriat tare cand vad ca nu trece si tot ma doare la inghitire! Trece si dupa reapare! Maine o sa mi vina rezultatele si la sange si sa vad cat ma mai tine in spital si cum o sa ma vindec. Am 23 de ani, cat am fost mic am avut probleme cu amigdalitele dar dupa nu am mai avut pana acum!mai precizez ca durerile atunci au fost si spre ureche usor si de cand fac injectabilul in spital, aseara cel putin am transpirat ca nicioadata! Este normal?Ce se poate intampla in ultima faza? Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: