O umflatura pe pielea penisului

14-03-2015
MadalinCM
Nu este medic/terapeut
MadalinCM
Salut am 23 de ani si doresc sa stiu daca e cazul sa ma alarmez sau sa stau linistit.In urma cu 4 ani am descoperit pe pielea(sub piele) penisului in zona capului mici umflaturi(ca niste builute foarte mici) am 6 in total dar una dintre ele s-a marit unpic si daca strangeai unpic iesea ceva alb dar foarte foarte putin(ca un cos era dar nu cred ca iesea puroi)NU SUNT DUREROASE dar acuma a revenit la forma care o avea inainte si fara sa mai iasa nimic din el iar acu cateva zile am descoperit un neg(cred ca este neg) in zona anusului si am mai avut un neg pe mana.Toate aceste chesti sugereaza ca asi avea negi genitali sau sunt infectat cu HPV.Ceva pareri daca este posibil.
1 comentarii
0
16-03-2015, ora 22:26
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la dermantolog pentru consult si sa va electrocauterizeze negul HPV pina nu va apar mai multi. Sunati inainte sa vedeti cat va costa. Trimiterea se ia de medicul de familie, daca aveti asigurare, dar electrocauterizarea costa.

Informatie: Virusul HPV si herpesul genital se iau inclusiv cu prezervativ.

Ramaneti purtator, chiar daca electrocauterizati negii, asa ca informati persoana care doreste sa ia asa ceva inainte...

Ultima parte a acestei conferinte despre BTS tinerilor din liceele americane este despre Virusul HPV.
-*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •