oare sunt insarcinata?

26-07-2008
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
as vrea sa stiu dak sunt insarcinata.mie imi curgea putin si am avut contact sexual neprotejat, dar el a ejacuat in exterior, mi-a venit luna trecuta p 18 iunie, iar contactul s-a produs p 9. luna asta mi-a venit p 26 (azi) nu mi-a fost rau.tin sa va mentionez k luna trecuta pana p 18 mai mi-a venit d vreo 2 ori...sper sa nu fiu insarcinata pt k mai am un an d scl, un bac d dat.. ast rasp multumesc
14 comentarii
0
26-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
sau din cauza l sarcina t poate durea capul? in afara d durerea de cap si uneori d stomac nu am nimik, mi-a si venit nush ce sa mai cred, ajutati-ma pls
0
27-07-2008, ora 00:00
cosmina_grecu
Nu este medic/terapeut
cosmina_grecu
cel mai bine faci un test de sarcina la 3 saptamani de la contactul sexual neprotezat.sau la 7 zile de la intarzierea menstruatie.e de preferat cu prima urina de dimineata.si, sfatul meu e sa mergi si la in ginecolog la un consult, sa nu fie vreun chist...
0
28-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
am facut testul si a iesit negativ, l-am facut atunci dupa ce mi-a trecut..si trecuse 2 3 sapt...aproape 3.multumesc..in rest nu mi-e rau...ma doare stomacu uneori dar yo aveam problema c stomacu si pana sa se intam asta
0
28-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
m-am referit k trecuse 2 3 sapt d l contactul sexual...akum mi-a venit iar..nush ce sa cred oricum mor de frik :((
0
28-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
crissa, nu ne-ai spus mai exact cati ani ai..?
0
28-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
morena1r nu am sp varsta, dar am sp k mai am un an d scl.am 18 ani...stiu k sunt mica dar ce sa fak, s-a intamplat..u ce parere ai ?oare sunt gravida?nu mi-a fost rau pana akum, dar d cateva zile nu am pofta d mancare, ma doare capu..uneori stomacu.. am facut testu luna trecuta dupa 2 3 sapt d l contactul sexual... ast si parerea ta multumesc
0
28-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
crezi k dak nu pofta d mancare este d l o posibila sarcina???oricum yo d felul meu nu prea mananc, mi s-a mai intam sa nu am pofta si pana sa se intam asta..t rog rasp, spune-mi si parerea ta
0
28-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
sincer...nu, eu nu cred ca esti gravida.cred ca esti doar stresata si, pe undeva, s-a produs un dezechilibru hormonal.Din cate stiu eu in sarcina nu mai ai menstruatie, nu iti vine de mai multe ori..:-).Mergi la un ginecolog, pt ca menstrele astea dese pe care le ai tu nu-s normale...Si inca ceva:la o eventuala sarcina, de obicei, apara greturile matinale, dar peste zi pofta de mancare creste.
0
29-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
multumesc frumos morena1r, oricum sunt fff stresata poate daia ma si doare capu, stiu k sunt rare cazuri in care sa-ti vina peste sarcina menstruatia, dar in caz k iar veni peste sarcina ce culoare e ?sper sa fie bn
0
17-09-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
va rog mai ma puteti ajuta si p mn /??am luat pilula d a 2 zi luni si actul sexual sa produs sambata noapte.am luat prea tarziu pilula??si knd o sa-mi vina akum?dak nu-mi vine ce fak, mie normal p 22 trebuie sa-mi vina..va rog rasp
0
23-09-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
chrissa...ai zis ca prima data"s-a intamplat"..Deja vad ca devine obisnuinta..:-).Eu nu stiu la ce va ganditi voi, fetelor, cand faceti sex neprotejat.:-(Parca ziceai ca ai doar 18 ani.Daca ramai gravida ce faci?
0
23-09-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
da 18 ani am, stiu k nu am facut bn dar inapoi nu pot sa dau chiar dak as vrea, nici nush ce-a fost in capul meu, nush ce as face dak as ramane pt k c avortul nu sunt d acord, si cat mi-as dori un copil oricat d mult mi-ar placea copii nu as vrea sa am unu dupa akum sunt in ultimul an l liceu. el sp k nu ejacueaza, dar akum d data asta a ejacuat din cauza asta am luat pilula mi se deregleaza totul akum, pana l urma mi-a venit ieri dar nush dak e ciclu normal sau ciclu fals.curge k si cum ar fi un ciclu normal culoarea e l fel. oricum ai perfecta dreptate morena1r
0
28-09-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
ooofff, ale tineretii valuri! :-)Bine ca macar imi dai dreptate, chrissa.. :-)
0
29-09-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
iti dau dreptate morena1r pt k l urma urmei yo stiu prea bn k ai dreptate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •