Oboseala la efort

21-03-2013
dimitrissad
Nu este medic/terapeut
dimitrissad
Obosesc repede cand fac sport.mi se infunda urechile si mi se pune in dreptul inimii ca o gheara.ce ma indrumati sa fac?
6 comentarii
0
21-03-2013, ora 17:39
uliana
Nu este medic/terapeut
uliana
Fa un control cardiologic: ecg, test de efort, controlul tensiunii arteriale !
0
21-03-2013, ora 21:05
dimitrissad
Nu este medic/terapeut
dimitrissad
Ma gandeam la un control neurologic.ca urechile se infunda si cand nu fac efort.dar o sa fac si un control cardiologic.multumesc
0
21-03-2013, ora 21:18
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
urechile se pot infunda din cauza tensiunii mari, si nu este nevoie sa faci efort ca sa-ti creasca tensiunea. poti sa ai probleme cu inima sau sa-ti creasca tensiunea din varii motive, stres, suparare, griji sau chiar lucruri marunte. si eu cred ca trebuie sa-ti faci urgent un consult cardio, mai ales daca ai zis de senzatia aia de "gheara" in dreptul inimii.
0
21-03-2013, ora 22:45
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Buna seara. Ce varsta aveti? Ce greutate? Suferiti de vreo boala cardiaca, dvs. sau cineva din familie?
0
27-03-2013, ora 12:00
dimitrissad
Nu este medic/terapeut
dimitrissad
Nu sufar cardiac.chiar mi am facut controlul acum, am fost la neurolog si a zis ca sunt 2motive, ori urechia interna cu circulatie deficitara, ori neurovegetativ, urmeaza sa fac angio ct ca mi au a apartut si ameteli
0
27-03-2013, ora 12:10
dimitrissad
Nu este medic/terapeut
dimitrissad
Am34ani, 1.70si 65kg
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.