obraz si gat umflat, fara dureri

14-08-2009
genna
Nu este medic/terapeut
genna
Buna ziua,
Am si eu o problema, putin ciudata. Acum o luna m-a durut putin maseaua si am avut o mica infectie. Aceasta s-a tratat cu antibiotic si totul a revenit la normal( precizez ca pana la 28 de ani, nu am avut probleme cu dantura). De doua saptamani am observat ca obrazul drept este putin umflat si simt o mica jena si in gat, pe aceeasi parte. Nu stiu exact incotro sa ma indrept si parca pe zi ce trece obrazul tinde sa cada. Mai precizez ca atunci cand am avut infectia la masea, am luat antibiotic doar 4 zile, la recomandarea medicului de familie, deoarece am avut un ulcer urat si in momentul de fata nu am voie sa iau medicamente foarte puternice. Va rog sa ma ajutati cu un sfat!
Multumesc frumos!
6 comentarii
0
15-08-2009, ora 11:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue sa incepi cu vizita la un Stomatolog.
0
15-08-2009, ora 22:39
genna
Nu este medic/terapeut
genna
Multumesc frumos! O sa ma indrept catre un stomatolog.
0
27-08-2009, ora 13:57
genna
Nu este medic/terapeut
genna
d-le doctor, asa cum m-ati sfatuit, am mers la stomatolog. Dupa consultatie si o radiografie panoramica, s-a constatat ca problema nu provine de la dinti. Ar putea fi oare de la amigdale, cu toate ca nu ma dor, insa aceasi umflatura exista si pe parte dreapta a gatului. Parctic, toata partea dreapta este umflata si imi simt si mana dreapta destul de amortita. Aceata umflatura exista de aproximativ o luna si nu stiu care ce medic sa ma mai indrept. Ce ma sfatuiti dumneavoastra, spre ce medic sa ma indrept?
Multumesc frumos!
0
28-08-2009, ora 08:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca trebue sa incepeti cu Pneumoftiziologiea.
unele probleme la plamani dau asa gen de complicatii.
0
30-08-2009, ora 16:45
crystynaana
Nu este medic/terapeut
crystynaana
salut eu zic sa te indrepti spre un medic orl eu am avut o mica unflatura in partea dreapta sub ureche de un cm pe 2 cm si am tratat alceva si dupa 3 luni mi-am facut timp si ptr ea pana atunci imi spuneam in sinea mea ca este doar o amigdala inflamata si am descoperit ca era alceva mai urat, sa stii ca nu ma durea, mergi la un medic orl poate chiar la doi sa fii linistita, bafta
0
31-08-2009, ora 00:16
genna
Nu este medic/terapeut
genna
Multumesc crystyaana! O sa merg si la orl, problema este ca am avut asa multe probleme in ultimul timp si am zis sa le tratez pe rand. Sper sa nu fie ceva grav!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: