Omega 3 impotriva depresiei

14-05-2011
Towelie
Nu este medic/terapeut
Towelie
A incercat cineva dupa forum Omega 3 impotriva depresiei ? Sau daca ajuta cu ceva ?
8 comentarii
0
14-05-2011, ora 23:30
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
nu incerca sa te tratezi de depresie singur, urmeaza sfatul si tratamentul indicat de medic, ai rabdare, nu te poti vindeca asa repede.faptul ca postezi tot felul de intrebari, inseamna ca esti f.preocupat de acest lucru, incearca si detaseaza-te putin, ajuta-te.daca ai pe cineva f.apropiat ???incearca sa conversezi cu el, nu te ascunde, nu este o rusine sa suferi de depresie in ziua de azi.pe forum sunt cativa medici pshiatri, poate vei avea bafta sa gaseasca posturile tale si vei obtine ceva sfaturi de la domniile lor.multa sanatate si ai rabdare spre binele tau.
0
15-05-2011, ora 11:00
Towelie
Nu este medic/terapeut
Towelie
Ma preocupa pentru ca sunt o povara pt ai mei, nu mai sunt in stare de aproape nimic...
0
15-05-2011, ora 14:26
isac_mary
Nu este medic/terapeut
isac_mary
Inearca o detasare completa - plimbare - preocupate de ceva personal - incearca sa te linistesti singura - crede in Dumnezeu - viziteaza biserici, mergi la slujba de maslu - e benefic - plimbate pe malul apei sau in parc -padure - liniste, - e benefic si discuta cu cei din jur cat mai calm intelegete pe tine dar si pe altii.
EXISTA SI MEDICATIE - NATURISTA - ALIMENTE NATURALA - FARA CARNE
CONSUMA - SALATE - LEGUME - FRUCTE - SUPE - PESTE - MIERE DE ALBINE SI PRODUSE APICOLE - POLEN - PROPOLIS, ETC
Cu drag
Mary
0
15-05-2011, ora 18:24
Towelie
Nu este medic/terapeut
Towelie
Sunt baiat.(22 de ani)...mananc fructe si legume zilnic, mananc salate zilnic...Tocmai ce am venit de la o iesire prin Hera cu un prieten.i-am facut capu' gramada, m-am vaitat o tona la el...dar tot nu reusesc sa rup lanturile in care ma simt incatusat de catre acest tip de gandire negativist :/
0
18-05-2011, ora 18:43
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Salut!

Omega 3 e o chestie excelenta. Dar nu de oricare, nu in orice cantitate, si in nici un caz luata singura. Trebuie cu siguranta si vitamina E pe langa, unele forme sunt mai avantajoase.

Caz particular ca omega 3 este doar unul din cateva suplimente pe care ar trebui sa le folosesti pentru starea ta.

Citeste ce raspuns am dat aici de pilda.

http://forum.romedic.ro/prod/neuroleptice_+_antidepresive_+_insomnii_055810.html
0
03-08-2011, ora 17:21
robymat
Nu este medic/terapeut
robymat
Eu vreau sa-i fac bunicii mele o cura de omega 3, e necesar sa-i admninistrez si vitamina E? Mentionez ca nu are probleme psihice.
0
05-08-2011, ora 10:16
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Este foarte necesara vitamina E, am scris pe linku de mai sus niste chestii.
Cam 100 UI /zi alfa, iar in alte zile minim 30 mg/gama asociata cu susan
Apoi pe aceste 2 topicuri:
http://forum.romedic.ro/prod/Ce_ne_facem_cu_ANXIETATEA_?_051190.html
exact pagina 39... este un mesaj de al meu despre omega 3.
http://forum.romedic.ro/prod/schizofrenie_011724.html/39

daca-i dai pur si simplu omega 3 la intamplare, fara sa fie distilat molecular, tinut la caldura, fara vitamina E, ii oferi sanse foarte mari pentru cancer, Alzheimer si senilitate in general.

Sanatate!
1
05-08-2011, ora 11:56
robymat
Nu este medic/terapeut
robymat
multumesc, asa o sa fac.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul