operatie de chist ovarian

13-05-2016
anabella27
Nu este medic/terapeut
anabella27
in urma cu 2 luni, am fost operata de chist ovarian sting, operatie clasa,
desi a trecut atit de mult timp, inca am dureri, mai ales in zona inghinala, in partea dreapta
va rog sa imi spuneti daca sunt normale durerile
7 comentarii
0
13-05-2016, ora 13:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De multe ori chisturile se refac. Mergeti la ginecolog si faceti ecografie transvaginala sa vedeti de ce va doare.
0
13-05-2016, ora 13:11
anabella27
Nu este medic/terapeut
anabella27
ovarul sting a fost extirpat, este posibil sa apara un chist si pe ovarul drept?
0
14-05-2016, ora 20:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da. Faceti ecografie transvaginala sa verificati cauza durerii, inclusiv daca s-a format alt chist pe ovarul ramas.
0
14-05-2016, ora 21:01
anabella27
Nu este medic/terapeut
anabella27
Va multuesc foarte mult
0
14-06-2016, ora 17:55
Marianne30
Nu este medic/terapeut
Marianne30
Buna ziua, cel mai bine mergeti la medic pentru un consult si pentru a vedea care ete cauza durerii. Chist poate aparea si pe ovarul drept asa ca nu e cazul sa mai pierdeti timpul. Va spun din experienta si eu am fost operata de chist ovarian si apoi mi-a aparut un alt chist pe celalalt ovar. Am rezolvat prin laparoscopie, norocul meu ca am mers la timp si nu s-a agravat. Durerile nu sunt normale, sfatul meu este sa faceti ceva.
0
14-06-2016, ora 20:05
Anaidaas
Nu este medic/terapeut
Anaidaas
Bună am fost operata de piosalpinx mi a scos trompa dreapta iar acum am un chist pe ovarul stâng de 3 cm am luat anticoncepționale dar deocamdată le am întrerupt ca nu sunt în tara și acum înăuntru observ ca e umpic de umflat ciclu de m a ținut sa 2 zile nush ce as putea avea dar îmi e f frica as vrea un răspuns ms
0
14-06-2016, ora 21:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie mers la ginecolog, consult clinic + ecografie transvaginala ca sa vada ce aveti.
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.