osteoporoza
Buna ziua,
Am fost diagnosticata cu osteoporoza acum 3 ani cand am avut o pierdere masa osoasa 30 %.
Mai ales de anul trecut, am mai pierdut ajungand la minus 40%. Am facut tratament cu bonviva injectabil o data la 3 luni si alfacalcidol 2 tablete pe zi.
Tratamentul nu a dat roade, parca dimpotriva.
M-ar ajuta oare oxigenoterapia hiperbara?
Carmen Breban
Varsta 61 ani
pensionara
Am fost diagnosticata cu osteoporoza acum 3 ani cand am avut o pierdere masa osoasa 30 %.
Mai ales de anul trecut, am mai pierdut ajungand la minus 40%. Am facut tratament cu bonviva injectabil o data la 3 luni si alfacalcidol 2 tablete pe zi.
Tratamentul nu a dat roade, parca dimpotriva.
M-ar ajuta oare oxigenoterapia hiperbara?
Carmen Breban
Varsta 61 ani
pensionara
1 comentarii
Din ce știu eu nu am auzit ca oxigenoterapia să fie utilizată în osteoporoza. Totuși, ziceți că situația s-a agravat în urma tratamentului... Ați făcut o monitorizare a calcemiei, fosfatemiei și a funcției renale in timpul tratamentului?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2Osteoporoza descoperita dupa o fractura
- 3osteoporoza, spasmofilie si hipertiroidism... exista un tratament naturist?
- 6medicatie - osteoporoza (osseor vs. bonviva)
- 41osteoporoza calcaneana + diprophos
- 3osteoporoza as dori sa raspunda un medic
- 5am o durere la piciorul stang de natura osoasa
- 42fractura pertrohanteriana
- 8Osteoperoza grad 4
- 0Tratamentul bolnavului de osteoporoza
- 5Osteoporoza la 46 de ani
- 3osteoporoză la 46 de ani - vă rog mult un răspuns!
- 0osteoporoza.. Cat timp trebuie sa mai fac acest tratament?
- 0tratament alternatv osteoporoza
- 0Prolia în osteoporoza
- 0Osteoporoza severa, tratament cu Terrosa
- 1Osteoporoza, cancer de san, ZOMETA (biofosfanat)
Mai multe informații despre: Osteoporoza tratamentul osteoporozei
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: