palpitatii

23-06-2014
globalzor
Nu este medic/terapeut
globalzor
Astazi este a 3 zi de cand am probleme cu inima, simt ca imi bate prea repede, pulsul este ok, 70-80, dar cand ma ridic urca la pana 110, iar cand stau jos intins(pat) revine la 70-80, aseara am chemat ambulanta pentru ca nu mam simtit asa de bine, mi-sa facut un ECG, si se pare ca e totul ok, totul a inceput de cand a plecat sora mea in canada, am baut o cafea in jurul orei 3 (nam mancat nimic) si inca o cafea in jurul orei 2(seara/dimineata) si am fumat mult, cand am mers la baie mi-a fugit imaginea si imi tremurau picioarele, de atunci a inceput sa-mi bata asa tare inima.

Ma cheama Ovidiu, am 20 de ani.

Va rog frumos, astept un raspuns, multumesc anticipat.
4 comentarii
0
24-06-2014, ora 11:30
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In cazul in care aceste simptome nu au cedat, va recomand sa mergeti de urgenta la un cardiolog.
Daca la EKG nu se vede nimic, exista si posibilitatea supravegherii Holter pe durata a 24 ore care va decela ce se intampla.
Astept vesti de la dumneavoastra
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
24-06-2014, ora 20:23
globalzor
Nu este medic/terapeut
globalzor
Am facut o programare pentru maine in legatura cu Holteru (25 Iunie), dupa care in urmatoarele zile voi merge si la un cardiolog, va multumesc mult pentru sfat, va voi scrie ce am rezolvat/aflat.
0
27-06-2014, ora 12:37
globalzor
Nu este medic/terapeut
globalzor
Am facut si treaba cu Holteru si mi-sa zis ca este normal ce sa vazut acolo si la un om normal, adica nu am nici o problema, cand dorm am 40, in timpul zilei 77 si cel mai mult am avut 130 parca cand am facut efot am urcat pana la etaju 3 carand niste plase cu niste produse, mai ramane ultima etapa, cardiolog particuar.
0
29-06-2014, ora 22:39
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Faceti foarte bine sa mergeti si la un cardiolog.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  •