E cazul sa cer o a doua parere pentru colposcopie?

21-06-2016
deea30
Nu este medic/terapeut
deea30
Buna ziua, in urma cu 2 saptamani am fost la un control ginecologic si un Pap. In urma transvaginalei s a descoperit ca am colul inflamat iar la Pap : modificari celulare reactive asociate cu: inflamatia iar concluzia: frotiu de tip inflamator- reparator. Pe foaie se recomanda o noua prelevare dar medicul mi a spus sa ma prezint la o colposcopie dupa terminarea celor 12 zile de tratatment cu ovule Polygynax. Mentionez ca nu s a descoperit nici o infectie cu nici un organism gen candida, virus, etc. E cazul sa cer o a doua parere pentru colposcopie sau sa merg pe mana dansului? Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns