Parca as avea ceva in git
Buna ziua,
Cu citeva zile in urma am avut o intoxicatie la stomac si am vometat de cateva ori, peste o zi, am inceput sa simt ceva de dimensiuni mici in git. Din prima am crezut ca e o farimitura ceva de mincare si incercam sa inghit. Fara folos. O tot simt in git. Ma deranjeaza pentru ca imi creeaza discomfort. Presupun ca de la voma s-a iritat ceva, poate fi asta cauza?
Ce pot sa fac?
Multumesc anticipat.
Cu citeva zile in urma am avut o intoxicatie la stomac si am vometat de cateva ori, peste o zi, am inceput sa simt ceva de dimensiuni mici in git. Din prima am crezut ca e o farimitura ceva de mincare si incercam sa inghit. Fara folos. O tot simt in git. Ma deranjeaza pentru ca imi creeaza discomfort. Presupun ca de la voma s-a iritat ceva, poate fi asta cauza?
Ce pot sa fac?
Multumesc anticipat.
3 comentarii
sigur ca DA.
acidul gastric, care a ajuns din stomac in faringe este foarte iritant( asta cum ai bea cu lingurita electrolit de baterie !!!)
enormal ca a ars totu;l pe faringe.
1. gargara cu ceaiuri de musetel sau salvie calde
2 regimalimentar fara rece, acru, citrice si bauturi acidulate
3.Maalox.. tab de supt 3-4 pe zi
acidul gastric, care a ajuns din stomac in faringe este foarte iritant( asta cum ai bea cu lingurita electrolit de baterie !!!)
enormal ca a ars totu;l pe faringe.
1. gargara cu ceaiuri de musetel sau salvie calde
2 regimalimentar fara rece, acru, citrice si bauturi acidulate
3.Maalox.. tab de supt 3-4 pe zi
Multumesc mult D. Dr. Valeriu. Sa va dea Domnul Sanatate.
Maaloxan este toxic, chiar daca anihileaza acidul caci contine hidroxid de aluminiu (impreuna cu hidroxid de magneziu ). Bocarbonatul de sodiu are acelasi efect antiacid fara a avea insa si efectele negative de la aluminiu si alte toxine din medicamentul acesta si este si mai ieftin. Hydroxidul de magneziu se pune de fapt pt. a face diaree caci cel de aluminiu creeeza constipatie.
Problema este ca ceea ce simti in gat nu prea se duce cu nici un antiacid.
Problema este ca ceea ce simti in gat nu prea se duce cu nici un antiacid.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 12senzatie de nod in gat
- 4senzatie de nod-baza gatului, durere trahee in inspir
- 5dupa ce mananc, am impresia ca mi-a ramas ceva in gat...
- 8nod permanent in gat, fara noduli tiroidieni
- 6de mai bine de 10 ani. simt ca am ceva in gat...
- 6acum vreo luna printr-o raceala destul de urata in urma careia mi-a ramas o inflamatie in gat
- 12Senzatie de nod in gat! Va rog, am nevoie de ajutor !!
- 3Senzatia de nod in gat
- 8Puncte mici albe pe amigdale, usturime in gat si nod in gat
- 4Senzatie de ceva in gat.
- 17De unde stiu ca am glanda tiroida marita?
- 4Senzatie de Nod in Gat Permanenta.. ajutor chiar numai pot
- 2Senzatie de nod in gat
- 1ceva în gât mai jos de mărul lui Adam..ca un nod
- 2Candida bucala sau nu?
- 0Senzatie de nod in gat
- 3Ajutati-ma! am un disconfort mereu in gat
- 2Senzatie de nod in gat
- 2Jena in gat (disconfort general)
- 2Inflamare gat pe dreapta cu durere, presiune in ureche la înghițire saliva
Mai multe informații despre: Senzatia de nod in gat
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: