Pata rosie care cojeste.

08-09-2019
phatomorion
Nu este medic/terapeut
phatomorion
Buna ziua, vro 3 ani in urma am fost la dermatolog si mi s-a spus ca am Vitilog, am 2 pete albe, una pe organul genital si alta pe sold.Vreun an in urma pe pata alba de pe pielea de pe organul genital mi-a aparut o pata rosie, nu era mare, dar se marea si incepea sa cojeasca, insa nu aveam nici un simptom, nici durere nici mancarime, aboslut nimic.Am uns cu Triderm si a trecut, apoi peste jumatate de an mi-a aparut iar si tot pe pata alba, si am uns cu Triderm si iar a disparut, acum iar incepe sa apara.La fel ca si mai de mult nu are nici un simptom, absolut nici unul, doar o pata rosie care cojeste putin, si cel mai intereant e ca a aparut tot pe pata alba.Recunosc ca transpir excesiv de la efortul fizic, si uneori lenjeria e umeda de la transpiratie.Ce ar putea fi?O fi candidoza sau o infectie fungica?Voi consulta curand dermatologul, dar as vrea o parere din partea dvs.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.