penis curbat in jos

20-04-2007
Qwerty
Nu este medic/terapeut
Qwerty
Am 21 de ani, si am o problema: am penisul curbat destul de mult in jos.
Mi-am inceput viata sexuala de curand iar curbura penisului este o problema in timpul actului sexual si mai ales in momentul penetrarii. Curbura incepe undeva pe la mijlocul lungimii penisului. In "actiune", cat timp eu sunt deasupra, totul este cat de cat ok, deoarece pot sa controlez mai bine directia, insa cand ea este deasupra penetrarea este destul de dificila.
In rest actul sexual decurge relativ normal. Probleme mai apar totusi in momentul miscarilor ample si foarte bruste, in care e posibil sa se "suceasca"/"indoaie" penisul in zona curburii :S asa ca prietena mea trebuie sa fie destul de grijulie
Dimensiunile penisului sunt normale insa curbura parca "isi pune amprenta" asupra lungimii.
Problema nu mi se pare foarte grava, dar as dori sa stiu daca exista metode prin care as putea scapa de aceasta problema care totusi cauzeaza neplaceri.

Va multumesc.

(Astept raspunsuri competente, nu spamuri cu id-ul "sexologului" bebe mihaiescu)
3 comentarii
0
24-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cred ca trebuie sa te examineze un urolog pentru o eventuala interventie chirurgicala.
0
24-04-2007, ora 00:00
Qwerty
Nu este medic/terapeut
Qwerty
Multumesc pt raspuns, dar nu cred ca o interventie chirurgicala este ceea ce caut. Oricum, o sa fac o vizita pe la un medic urolog.
0
01-11-2013, ora 17:54
DroG117
Nu este medic/terapeut
DroG117
Si eu o am la fel!
Si am gasit o solutie ca sa o avem normala:tino in chiloti in sus!
Eu asa am tinuto timp de 4 luni si mi sa mai intreptat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: