pete rosii

02-11-2011
adriana310790
Nu este medic/terapeut
adriana310790
de 3 ani ma confrunt cu o problema pe care nu o mai suport, imi apar pete rosii pe fata, pe gat, pe corp atunci cand transpir, cand fac baie, de la caldura, sau cand ma atinge cineva pe gat sau pe fata si ma mananca.dupa 10-20 de minute dispar dar nu pot s fac nimic din cauza acestor pete.daca ma pupa prietenul meu chiar si pe obraz imi apar aceste pete, nu pot sa stau in soare k imi apar, tot timpu cand ies de sub dus ma umplu de pete rosii, am zis ca merg la un dermatolog dar nu am avut timp..astept un raspuns va rog molt de tot
4 comentarii
0
03-11-2011, ora 11:55
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Probabil dezvoltati o manifestare alergica. Alergiile pot aparea de la stress, efort fizic, soare, transpiratie, cald, presiune, etc.
Cel mai potrivit pentru dumneavoastra este sa va faceti timp sa mergeti la un dermatolog in vederea stabilirii unui tratament pe termen lung si a unor investigatii suplimentare.
Cu stima,
0
03-11-2011, ora 12:36
adriana310790
Nu este medic/terapeut
adriana310790
multumesc frumos.si daca urmez un tratament alergia o sa dispara definitiv sau v-a fi doar o ameliorare?
0
03-11-2011, ora 13:25
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Pe langa tratament antialergic foarte important in managementul alergiilor este si excluderea alergenului sau o eventuala desensibilizare (daca este posibil).
Numai bine,
0
01-02-2012, ora 11:08
zjhbcgdujfgwalusgszhjvcjag
Nu este medic/terapeut
zjhbcgdujfgwalusgszhjvcjag
buna ziua, mi'au aparut niste pete rosii rotunde mici pe picioare, nu sunt zgrumturoase, nu imi provoaca mancarimi insa se extind.ce ar putea fi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •