Pierd o a treia sarcina ?

17-01-2019
Rianna’s mum
Nu este medic/terapeut
Rianna’s mum
Nici nu stiu de unde sa incep.. Am sa scriu cat mai pe scurt, sa nu ma pierd printre detalii..
In Mai 2015 ne-m mutat in Uk ( eu si prietenul). Prima sarcina (6-8 sapt) am pierdut-o in Iulie 2015, a doua (8 sapt ) in Noiembrie 2015.
In Ianuarie 2016 am ramas iar insarcinata ( sarcina fara probleme) si am nascut o fetita perfect sanatoasa.
Pe 8 Decembrie 2018 am aflat ca vom avea un alt bebe asa ca am sunat la primul cabinet privat gasit pt o ecografie de confirmare ( pe 22 Decembrie am avut eco in urma careia mi-i s-a confirmat prezenta sacului yolk).
Toate bune si frumoase pana aici...
De duminica ( 13 Ianuarie 2019 ) am inceput sa sangerez usor asa ca am dat fuga la Early Pregnancy Unit unde mi-a facut test intern si s-a constatat colul inchis. Am fost programata pt o alta eco azi dimineata, in urma careia mi s-a zis ca sacul yolk e inca present doar ca nici urma de bebelus-doar o masa mica de tesut deci sarcina ar fi oprita din evolutie ( asta pt o sarcina de 10 saptamani)..., dar pt siguranta sa ma intorc pe 29 Ianuarie pt alta eco.
Toate ziua am avut dureri de spate, iar in jur de 7 seara am inceput sa am contractii si sa elimin cheaguri mari de sange, deci am dat iar fuga la urgente.
Iar niciun raspuns concret...Am indraznit si am intrat in camera de control cu un cheag de sange mare cat un ou (nu stiu ce e normal sau nu in cazul unui inceput de avort spontan -sau daca este avort- insa asteptam sa fiu lamurita ce mi-i se intampla ), la care mi se spune atat : “ nu ne putem pronunta pana la ecografia din 29 Ianuarie: poate fi ori un inceput de ceva rau, ori poate nu aftecteaza sarcina deloc”. Care sarcina? Cea oprita din evolutie? Eu ce sa mai cred? Stiu ca ceva nu este in regula si sunt pusa sa stau sa astept un raspuns care sigur nu ma va bucura... Mai sunt doamne/ domnisoare care s-au confruntat cu genul asta de situatii? Ce mi-i se intampla...? Ceea ce traiesc acum este un avort spontan ? ( nu am experimentat asa ceva la primele 2 pierderi de sarcina...)
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.