pilula anticonceptionala uitata... pot fi insarcinata sau nu? | Forumul Medical ROmedic

pilula anticonceptionala uitata... pot fi insarcinata sau nu?

15-02-2009
lauracucos
Nu este medic/terapeut
lauracucos
iau pilule yasmine de 6 luni dar am uitat 2 zile la rand sa le iau. eram in saptamana a 3 a de administrare.am luat a 3 a zi dimineata ambele pilule uitate dar cu o zi inainte avusesem contact sexual. pot fi insarcinata? trebuie sa mai iau pilula de a 2 a zi? dak da care? as prefera una pana in 50 ron...
3 comentarii
0
15-02-2009, ora 13:13
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
cred ca cel mai bine ar fi sa iei legatura cu un medic pt a te lamuri...sau poti intreba la farmacie de contraceptia de urgenta.
0
15-02-2009, ora 19:48
lauracucos
Nu este medic/terapeut
lauracucos
ms mult
o sa intreb dimineatza la farmacie
0
17-02-2009, ora 23:26
ionut24
Nu este medic/terapeut
ionut24
Am si eu o problema, sotia a ramas insarcinata si intro zi a venit de la munca si a spus ca o doare burta, am plecat la maternitate si acolo mia sa spus ca are sarcina extrauterina si ca trebuie operata dupa care a internato, la trei zile ia facut analize si la ecograf a spus doctorul ca nu vede nimic dar restul analizelor au iesit ca este insarcinata.Am vb cu doctori si mia spus ca nu stie ce are, ba ca are sarcina extrauterina, ba ca are o anexita, nici in clipa de fata ca a trecut o saptamana nu stiu ce are.Iam cumparat 3 teste de sarcina toate au iesit pozitive inclusiv cele de la spital dar la ecograf spune ca nu ve de nimic. DATI-MI SI MIE O IDIE CE SA FAC CA NU MA-I STIU PLZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • GreÈ™eli în utilizarea pilulelor anticoncepÈ›ionale
  • Am rămas însarcinată, deÈ™i m-am protejat - unde am greÈ™it (greÈ™eli frecvente ale contracepÈ›iei)
  • DiferenÈ›a între sarcină È™i sindromul premenstrual
  •