am simptomele de sarcina... oare sunt insarcinata?
Domnule doctor,
Am avut contact sexual cu partenerul meu dupa 3 luni.Folsesc anticonceptionale dar am simptomele unei femei insarcinate:dureri de cap, ameteli si mancarimi in zona genitala si o scurgere care la inceput a fost albicioasa dar vascoasa si akum este rosiatica si vascoasa.Cand incerc sa ma spal in zona genitala observ ca pe col sunt bucati mici albicioase.Mai am o saptamana pana la menstruatie si nu stiu ce sa cred si ce sa fac.
Am facut un test si a aparut ca nu sunt insarcinata, dar cred ca este totusi prea devreme.
Oare sunt insarcinata sau este o boala genitala?
Multumesc
Am avut contact sexual cu partenerul meu dupa 3 luni.Folsesc anticonceptionale dar am simptomele unei femei insarcinate:dureri de cap, ameteli si mancarimi in zona genitala si o scurgere care la inceput a fost albicioasa dar vascoasa si akum este rosiatica si vascoasa.Cand incerc sa ma spal in zona genitala observ ca pe col sunt bucati mici albicioase.Mai am o saptamana pana la menstruatie si nu stiu ce sa cred si ce sa fac.
Am facut un test si a aparut ca nu sunt insarcinata, dar cred ca este totusi prea devreme.
Oare sunt insarcinata sau este o boala genitala?
Multumesc
4 comentarii
Din ceea ce descrieti cel mai sigur aveti o infectie genitala.Este indicat sa faceti un examen de secretie vaginala pentru a vedea despre ce este vorba.
Toate cele bune.
Toate cele bune.
Multumesc de raspuns.Care ar fi cauza acestei infectii genitale ?sunt foarte surprinsa, deoarece sunt o persoana care pune mare accent pe igiena corporala, fac controale periodice.Sunt foarte derutata.
Multumesc
Multumesc
Din ceea ce descrieti probabil este o candidoza vaginala, care apare in conditii de stress, imunitate scazuta, dupa adminsitrare de antibiotic.
Trebuie sa faceti un examen de secretie vaginala si in functie de rezultat vi se poate spune si despre ce este vorba.
Toate cele bune.
Trebuie sa faceti un examen de secretie vaginala si in functie de rezultat vi se poate spune si despre ce este vorba.
Toate cele bune.
Buna..va rog frm sa imi raspundetzi si mie sunt foarte speriata..De aproximativ 3..4 luni nu mi-a venit menstruatia..intretin relatii sexuale neprotejate cu iubitul meu..app nu a ejacuat in mine...mi-am facut cateva teste de sarcina si toate au iesit negative..nu inteleg dece imi intarzie atata timp...Multumesc!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3Pot fi gravida?
- 5prezervativul s-a rupt... oare sunt insarcinata?
- 2off.ce ma fac:|
- 5Este posibila o sarcina?!
- 4sunt gravida?
- 10Mi-a intarziat ciclul! ajutor!!!
- 2sunt insarcinata?
- 40e insarcinata?
- 7oare sunt gravida?
- 1Pot ramane insarcinata daca..
- 5sunt foarte ingrijorata.. pot fi insarcinata?
- 3am uitat sa iau pastila = sarcina?
- 8Poti ramane insarcinata asa usor?
- 7sarcina sau nu, o parere... va rog!
- 12Intarziere sau sarcina?
- 3Pastila de a doua zi si sangerarile de dupa
- 0sunt insarcinata?
- 8Sarcina sau dereglare menstruala?
- 0Sunt insarcinata?
- 2Posibila sarcina?
Mai multe informații despre: sunt insarcinata? simptomele de sarcina
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: