polipi inflamati

27-08-2013
cristina+cezar
Nu este medic/terapeut
cristina+cezar
Am un baietel de 3 ani si 4 luni, care a facut in nenumarate randuri otita din cauza nasului infundat. De fiecare data am fost la medic si i s-au prescris antibiotice.Am intrebat ce tratament putem sa-i administram cu nebulizatorul, dar de fiecare data a fost ocolita cu eleganta intrebarea noastra. In acest moment are nasul infundat ( mai ales noaptea - are somnul agitat, nu respira bine, i se usuca gurita ), ii miroase dimineata foarte tare gurita si bea apa multa, iar medicul ne-a spus ca are polipii inflamati si trebuie sa-l operam.Cum vrem sa scapam de operatie, am 2 intrebari la dvs.:
1- ce putem folosi ca tratament cu aerosoli ?
2-exista vreun tratament homeopat ce il putem administra pentru tratarea polipilor?
Va multumesc
1 comentarii
0
28-08-2013, ora 08:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1, pe forum gasiti sute de sfaturi ce se administreaza si cum in tratamentul cu aerosoli
2tratamentul homeopat este indicat d eun medic homeopat dupa consultul copilului
preparatele homeopate NU se clasifica pe boli, ele au actiune asupra intregului organism si se aleg dupa constitutia copilului
3. consultul si tratamentul pentru probleme de nas, gat, urechi.. se fac NUmai la medic ORL ( nu ati specificat la ce medic ati fost)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.