Posibilă sarcină ?

27-08-2019
Anonim7766
Nu este medic/terapeut
Anonim7766
Bună seara! În urmă cu 17 zile, in data de 11.08.2019 am avut contact sexual protejat cu iubitul meu, fără să ne dăm seama prezervativul a rămas în vagin preț de câteva secunde până când l a scos, menționez că în prezervativ era destul de multă sperma.. și mă aflam în perioada fertilă.. la aproximativ 19 ore am luat escapelle, la 10 zile de la administrarea escapelle am avut o scurgere maronie care a durat în jur de 2 zile, ieri am făcut un test de sarcină și a ieșit negativ iar mâine ar trebui să-mi vină menstruația, dar duminică după un act sexual am avut dureri puternice în zona pelviana și de spate care inca se mențin și acum dar nu la aceeași intensitate.. acum întrebarea e, care sunt șansele să fi rămas chiar daca am luat escapelle și testul a ieșit negativ ? Aștept răspunsuri vă rog, sunt foarte stresată, nu ne dorim un copil încă!
9 comentarii
0
28-08-2019, ora 08:48
Georgescu Marian
Nu este medic/terapeut
Georgescu Marian
Bună ziua ! Cum adică a ramas prezervativul în vagin? S-a spart cumva si astfel a patruns sperma sau? Este o posibilitate, daca contactul sexual a avut loc în timpul ovulației. Dar, ca să fiti sigură mergeti la ginecolog !
0
28-08-2019, ora 10:24
Anonim7766
Nu este medic/terapeut
Anonim7766
Prezervativul nu s a spart, a rămas acolo câteva secunde intact, există șansa să se fi scurs ceva ? Am fost la 2 zile înaintea ovulației...Dacă nu o să vină menstruația azi o să merg la ginecolog, mulțumesc de răspuns!
0
28-08-2019, ora 11:09
Georgescu Marian
Nu este medic/terapeut
Georgescu Marian
Exista tot felul de accidente de acest tip. Este o posibilitate, dar repet faceti un control la medicul ginecolog. Multa sanatate !
0
28-08-2019, ora 12:33
Anonim7766
Nu este medic/terapeut
Anonim7766
Dar există o posibilitate chiar daca testul a ieșit negativ ? Îmi este foarte frică, nu ne dorim un copil acum
0
28-08-2019, ora 17:15
Georgescu Marian
Nu este medic/terapeut
Georgescu Marian
Mai faceti niste teste, si fiti atenta la orice semn.
0
28-08-2019, ora 18:02
Anonim7766
Nu este medic/terapeut
Anonim7766
O să mai fac un alt test zilele astea, azi ar trebui să vină menstruația, dar este posibil sa întârzie și de la escapelle sau de la stres ? De 2 săptămâni stau într-un stres continuu..
0
30-08-2019, ora 16:05
Anonim7766
Nu este medic/terapeut
Anonim7766
Am mai făcut ieri un test fildas, tip bandă, tot clar negativ, menstruația încă nu a apărut dar simptome sunt.. încă aștept
0
31-08-2019, ora 15:13
Georgescu Marian
Nu este medic/terapeut
Georgescu Marian
Pentru orice problema recomandat ar fi sa mergeti la ginecolog ! Cât despre menstruația târzie, este din cauza anticonceptionalelor pe care le-ati administrat dumnevoastră. Pentru că, apar dereglări.
1
05-09-2019, ora 19:57
Anonim7766
Nu este medic/terapeut
Anonim7766
Am rezolvat problema, am fost la ginecolog azi și culmea fix după ce am ajuns acasă mi a venit și menstruația, deci nici urmă de sarcină mi a confirmat și doamna ginecolog, întârzierea a fost de la escapelle.. mulțumesc de răspunsuri, sănătate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •