pot fii insarcinata... s-a rupt prezervativul

23-02-2008
srm
Nu este medic/terapeut
srm
am si eu o nelamurire.mi.am inc viata sexuala d putin timp si in timpul unui act sexual s.a rupt prezervativul.mentionez ca imi trecuse menstr de doua zile si el s.a retras repede fara s ejaculeze dar tot mi.e frica.e posibil sa fi ramas
5 comentarii
0
23-02-2008, ora 00:00
caterini
Nu este medic/terapeut
caterini
Este foarte posibil sa nu fii insarcinata, mai ales daca menstruatia ta este regulata. Din cate stiu eu glandele Cowper secreda o cantitate mica de lichid de lubrifiere, inainte de ejaculare si poate avea spermatozoizi dintr-o ejaculare anterioara. Eu zic sa nu te culci pe o ureche cu metoda calendarului.
0
23-02-2008, ora 00:00
iubitzica
Nu este medic/terapeut
iubitzica
am si eu o intrebare.in ianuarie pe 2 era penultima zi de ciclu si am incercat sa facem ceva insa eu nu am putut sa ajungem mai departe de frica pt k eream virgina, si ink mai sunt..Insa cineva mia spus k sar putea sa ramai si chiar dak nu a fost ceva concret, k te poate manji si cine stye.Asa si eu de frik dupa cateva saptamani ne stiind am luat un test de sarcina si a iesit negativ dupa care a doua zi mia venit ciclu:P.Este posibil chiar dak a iesit negativ la test si mia venit si ciclu sa fi ramas nush dintr-o prostie k mami a zis k ma-am cam ingrasat si k poate sa iti vina si ciclu si poti sa nici nu iti dai seama k ai ramas.Sa nu radeti de mine.Dar mai bine intreb, si cand va fi sa fie sa styu ce sa fac.Astept mesaj -
0
26-02-2008, ora 00:00
iubitzica
Nu este medic/terapeut
iubitzica
daca a venit ciclu la 3 saptamani dupa contact sexual si am facut test de sarcina care a iesit negativ se poate sa fi gravida chiar daca ai facut aceste lucruri si au iesit asa??pt k akum ink mai asteapta sa ii vina ciclu si nu ii vine, mentionez nu a mai avut contact sexual...dar uni zik k poate sa iti vina si cilcu si sa faci test si poti sa fi...asa e.??..ast rasp
0
20-03-2008, ora 00:00
Areea
Nu este medic/terapeut
Areea
Buna ziua! Am si eu o micuta problema...in urma cu 4 zile am avut un contact sexual cu iubitul meu, neprotejat, dar care nu s-a terminat cu ejaculare.Tin sa mentionez ca asta s-a intamplat duminica dimineata, marti ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia, dar nu s-a intamplat!!!Miercuri am fost la farmacie ( a treia zi dupa contact) mi-am facut testul de sarcina la sfaturile farmacistei si mi-a iesit negativ!!! Astazi este joi si tot nu sunt urme ca mi-ar veni ciclu. Pot fi insarcinata???? Repet, actul sexual nu s-a finalizat, si eram cu cateva zile inainte de ciclu!!! Va multumesc din suflet!
0
21-07-2009, ora 23:52
m@rya
Nu este medic/terapeut
m@rya
sal! am si eu o incertitudine:cu 2 zile inainte de a-mi veni menstruatia am simulat un act sexual cu iubitul meu incercand sa-mi introduca penisul in vagin, specific ca eram virgina dar actul nu s-a finalizat si el a ejaculat pe mine nu in interiorul vaginului.menstruatia mi-a venit la timp fara intarziere dar as vrea sa stiu dc mi se poate intampla ceva deoarece nu am experienta si sincer nici nu stiu daca mai sunt virgina.este posibil sa raman insarcinata?
va rog dati-mi un sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •