poti ramane insarcinata doar daca "s-a jucat"?

11-10-2009
camelia24
Nu este medic/terapeut
camelia24
poti ramane insarcinata doar daca "sa jucat" la intrare fara asi da drumul ?

stopul a intarziat 1 saptamana si ma intrebam daca e posibil sa fie de la secretia peniana care a intrat in contact cu vaginul meu.. ?!
6 comentarii
0
12-10-2009, ora 14:57
minaRa
Nu este medic/terapeut
minaRa
jocurile pot fi periculoase, in sensul ca poti sa ramai insarcinata dar nu e obligatoriu, depinde si de perioada cand ati facut-o.dar nu te impacienta. fa-ti un test de sarcina, nu e scump si e mai eficient sa afli
0
04-11-2009, ora 00:31
ana_Corina
Nu este medic/terapeut
ana_Corina
As dori sa intreb si eu ceva..As dori sa stiu care sunt sansele sa ramai insarcinata daca am facut petting cu prietenul meu. nu a ejaculat...dar de la secretia peniana?...chiar daca am avut lenjeria pe mine?
0
03-12-2009, ora 17:27
Carla-Cris
Nu este medic/terapeut
Carla-Cris
si eu am aceeasi problema si sunt super speriata.Help?!
0
23-02-2010, ora 13:21
Kitty818
Nu este medic/terapeut
Kitty818
Asa cum e produs, lichidul prespermatic nu contine spermatozoizi dar ii poate prelua din vecinatate. Distanta mai mare de 2 zile de la ultima ejaculare si fluxurile repetate de urina scad pana la zero acest risc. Uneori nu se gasesc deloc spermatozoizi in lichidul prespermatic si uneori, daca sunt prezenti, sunt neviabili.

Alteori acest lichid contine spermatozoizi viabili in principal datorita timpului scurt trecut intre ejaculari. Deci in mod accidental, lichidul prespermatic poate provoca aparitia sarcinii.
0
23-02-2010, ora 13:22
Kitty818
Nu este medic/terapeut
Kitty818
deci e ft mic riscul de sarcina.nu va faceti griji
0
28-02-2010, ora 16:48
yeti
Nu este medic/terapeut
yeti
fetelor... nu va mai jucati cu jucarii despre care nu stiti cum functioneaza... si atat timp cit nu va cunoasteti propriul corp...
acum (in ziua de azi) aveti la dispozitie o gramada de informatii, puneti mana si cititi inainte sa puneti mana pe p...
acum ceva vreme, o fata intreba pe net (speriata la culme) daca are sanse sa fi ramas insarcinata dupa ce a facut baie in cada folosita inainte da tatal sau. ?!?!?!?!!?!?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •