problema orl.. sfaturi

04-11-2007
alexandra_galati
Nu este medic/terapeut
alexandra_galati
am un copil in varsta de 4 ani.Acum o sapt a fost internat in spital cu diagnosticul laringita.Acum medicii spun ca trebuie operat de polipi.M-am informat si am aflat ca acesti polipi e posibil sa reapara dupa operatie. Ce ma sfatuiti sa fac? Sa-l operez sau nu?? Va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
09-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Copilul trebuie operat obligatoriu.Adenoidita daca nu e operata produce tulburari de oxigenare a creierului, hipotrofia cailor respiratorii, reducerea intelectului, dezvoltarea fizica defectuoasa, facesul adenoidian.Reaparitia acestor polipi depinde de cine il opereaza.Cautati un ORL-ist bun.
0
10-11-2007, ora 00:00
alexandra_galati
Nu este medic/terapeut
alexandra_galati
multumesc mult
0
09-01-2008, ora 00:00
m.m.m.
Nu este medic/terapeut
m.m.m.
Cautati un O.R.L-ist bun.Aflati mai multe pareri.Chiar astazi am fost la ORL cu un copil de treiani si sase luni pentru ca a facut laringita facand criza de sufocare in timpul noptii iar medicul mi-a spus ca scoaterea polipilor nu rezolva obligatoriu aceasta problema.Mai mult sora mea a trecut prin aceeasi experienta cu laringita sufocanta care debuta noaptea, i-a scos polipii copilului si problema nu s-a rezolvat.Incercati sa-i intariti imunitatea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.