Probleme ambele urechi.

04-08-2011
bogdan015
Nu este medic/terapeut
bogdan015
Buna ziua/seara, cu stima si respect pentru cei care vizualizeaza acesti post si imi acorda sprijin pentru problema mea.Voi prezenta pe scurt problema.

Cand deschid gura larg simt uneori in urechea dreapta uneori in cea stanga asa parca ar ceva acolo. Acum recent cand ma stergeam cu betisoru de urechi, in urechea stanga simt asa o infundatura si se aude un fosnet (Zup) ceva de genu, cam asa aud si cand incordez caile respiratorii si deschid maxilarul dar nu ca si cum as baga betisoru in ureche.

Cu stima si respect pentru Dl Doctor in specialitate de medic ORL si pentru membri,
Alex.
2 comentarii
0
04-08-2011, ora 07:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. poate fi de la un dop de ceara in ureche.. si numai un medic ORL.. poate sa.l vada si sa.lextraga
2 daca nu e dop.. poate fi de la articulatia temporomandibulara ( o sunluxatie ) si trebuie sa te vada la stomatologie sau Maxilo_facial
dar initial mergi la ORL..
0
06-12-2011, ora 18:38
bogdan015
Nu este medic/terapeut
bogdan015
Optiunea unu este exclusa, sunt curat in urechi.(am fost la ORL si nu am nimic).Raman pe a doua optiune. :))

As vrea sa stiu care sunt metodele de indreptare a articulatiei temporomandibulara ? Chirurgie, manual, medicamente ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.