Probleme cu somnul

16-02-2019
numersi
Nu este medic/terapeut
numersi
Buna seara. Am o problema cu somnul, mai exact nu pot sa adorm înainte de miezul nopții de o perioada foarte lunga de timp. Daca, de exemplu, mă pun in pat pe la ora 20:00 și mă uit la televizor somnul ma ia ușor usor, dar din momentul in care închid televizorul și încerc să adorm somnul dispare total. Așadar, adorm aproape zilnic după ora 01:00 și mă trezesc destul de devreme, in jurul orei 8 dimineața, involuntar. Va rog ajutați-ma cu soluții!
6 comentarii
1
16-02-2019, ora 10:18
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna dimineața ar ajuta un consult un cult psihiatric pentru a vedea de unde vine insomnia.
1
16-02-2019, ora 15:27
Psiholog Luminita Codrescu
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Luminita Codrescu
Insomnia poate fi un efect al multor afectiuni, de cele mai multe ori psihologice. Ajuta foarte mult psihoterapia, prin solutionarea problemelor cu care va confruntati si modificarea stilului de viata. Insomnia netratata se poate croniciza, iar privarea de somn este una din cele mai grave afectiuni, slabind organismul, sistemul imunitar.
De dvs depinde sa solutionati cat mai repede.
Numai bine!
0
16-02-2019, ora 20:49
Hans Castorp
Nu este medic/terapeut
Hans Castorp
Daca dormi de la 1 pana la 8, e bine.Unii dorm si 5 ore pe noapte si se simt foarte bine.N-ai nimic.
0
16-02-2019, ora 22:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
7-8 ore sunt suficiente.
0
17-02-2019, ora 15:32
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Incearca sa iei melatonina pentru somn, e hormonul natural al somnului si daca nu merge incearca cu alte naturiste pentru somn, daca nu merge si nu merge si nu au niciun efect atunci poti incerca sa te duci la medicul de familie sa iti dea trimitere la psihiatru ca sa iti prescrie medicamente mai bune si mai puternice pentru somn.Sanatate!
0
17-02-2019, ora 18:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sau Gemoderivat de tei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul