probleme de coloana vertebrala sau...?

25-08-2013
monica7
Nu este medic/terapeut
monica7
in concediu fiind a inceput brusc sa ma doara coloana vertebrala -parte lombara...am luat pt 3 zie ibuprofene si dupa 4 zile durerea s-a mutat sub burta si am avut dureri specifice cistitei cu macrohemoragie.asta a fost doar 2 episoade: 1 cu sange eosu apoi cu sange maro, seara spre casa am luat augumentin (dupa sfatul medicului), iar a doua zi am fost la consultatie...doc a zis ca e clar ca e cistitahempragica deci sa continui antibioticul si antiimflamatorul dar sunt aproape 5zile si pe mine burta ma doare :(( e drept ca nu continuu ca la inceput dar in episoade...beau multe lichide si urinez bine rare ori simt usturime pe uretra...dar durerea de burta ma sperie!e normal ca a 5 a zi de la inceperea tratamentului sa mai ma doara???mentionez ca am mai avut 2 cistite hemoragice...una acum 2 ani iar alta acum 3 ani...si ca am probleme si cu colonul(colon iritabil diagnosticat dupa colonoscopie virtuala)cine poate sa ma sfatuiasc ce as putea sa fac cu aceasta durere care nu vine cand urinez dar e o durere ca si cum ma impinge sa merg inbaie (ca si cand ar trebui sa faci pipi ori...)
multumesc
3 comentarii
0
26-08-2013, ora 11:31
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ca sa-ti raspunda un medic.scrie si varsta.conteaza
sanatate maxima
0
26-08-2013, ora 23:19
monica7
Nu este medic/terapeut
monica7
multumesc mult!am 44...
0
13-10-2013, ora 20:28
monica7
Nu este medic/terapeut
monica7
nu mi-a raspuns nimeni...in fine am facut ceva radiografii..rezultyatul era: cervicouncoartroze(cu spazio redus intre C5-C6)evidenta lordoza, scolioza dreaptra convexa lombara si osteofitoza marginala cu scleroza interapofizarie (spatii diminuite intre l3-l4, l4-l5).cine stie sa-mi explice ce repercursiuni are asupra organelor interne(daca ar!)ce se poate face pt durerea de coloana, umeri, stern, cu amortirea bratelor, apoi cu durere de os sacral, , pubis??nu sunt mereu dar cand vin...ma cam tin..:((
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.