Probleme depresie escitalopram

10-03-2016
Aroxi
Nu este medic/terapeut
Aroxi
Bună, totul a început acum 3 ani când m-am confruntat cu atacuri de panică/spasmofilie (nu s-au putut decide cei de la urgenţe ce am) şi depresie, plângeam din orice, eram agitată speriată..şi m-au trimis la psihiatrie
9 comentarii
0
11-03-2016, ora 06:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Si ai facut tratament ?
0
11-03-2016, ora 07:55
Aroxi
Nu este medic/terapeut
Aroxi
Nu ştiu de ce mi s-a pus şi mesajul acesta neterminat, dar vă dau copy paste la cel intreg
0
11-03-2016, ora 07:56
Aroxi
Nu este medic/terapeut
Aroxi
Bună, totul a început acum 3 ani când m-am confruntat cu atacuri de panică/spasmofilie (nu s-au putut decide cei de la urgenţe ce am) şi depresie, plângeam din orice, eram agitată speriată..şi m-au trimis la psihiatrie.. Acolo am stat de vorbă cu psihologul şi psihiatrul şi mi-au dat frontin şi bromazepam câteva luni după care am luat doar escitalopram timp de 3 ani aproape. Şi-au făcut efectul intr-un final, acum 3 luni am renunţat la ele, problema este ca m-am îngrăşat un kg pe lună aproape in aceşti 3 ani... Sunt disperată, continui să mă îngraş, am făcut analize de hormoni, tiroidă..şi nu am nimic. Dacă cineva poate să îmi dea nişte sfaturi as fi recunoscătoare! O seară plăcută ☺
0
11-03-2016, ora 09:21
Psiholog Camelia Stavarache
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Camelia Stavarache
Este o depresie atipica cu ingrasare si probabil, hipersomnie care necesita un program sustinut de psihoterapie. Succes! Psiholog principal Camelia Stavarache, psihoterapeut Psihosucces
0
11-03-2016, ora 11:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu se intelege exact pentru ce aveti nevoie de sfaturi. In privinta ingrasatului sau au revenit simptomele depresiei.
0
12-03-2016, ora 23:40
Aroxi
Nu este medic/terapeut
Aroxi
În urma tratamentului m-am îngrăşat(presupun), dar nu înţeleg de ce, şi cum de nu îmi revin după trei luni după ce am încetat să mai iau escitalopram..
0
12-03-2016, ora 23:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Asa sunt aceste medicamente.
Dieta si sport.
0
12-03-2016, ora 23:49
Aroxi
Nu este medic/terapeut
Aroxi
Deci e normal să îngraşe? L-am tot întrebat pe psihiatru dacă de la ele mă tot îngraş şi îmi zicea că sub nici o formă..
0
13-03-2016, ora 12:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Minte. Aceste medicamente fac pofta de mancare. Ati mancat mai mult.
Scrie si pe prospectul lor.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.