Probleme menstruale si probleme privitor la sani

01-07-2017
Aida01
Nu este medic/terapeut
Aida01
Buna ziua, am 20 si de ani si pana in luna martie CM venea regulat la 31de zile. In lunile mai si iunie a inceput sa a inceput sa vina la 42 de zile. Am inceput sa inainte de ciclu cu o saptamana sa acuz dureri groaznice sani, sani umflat, intariti si sfarcurile devin foarte usor erectile. Am facut in luna mai2 teste bhccg la distanta de 3 zile intre ele cu valoare sub <1 deci negative ambele. In 28 iunie 2017 am inceput sa am aceeasi problema la sanul drept, dupa durere si problem cu sfarcul s-a mutat la cel stang si e foarte suparatoare. In 29 am facut un test de urina dimineata si a iesit negativ. Mentionez ca nu am avut niciun contact sexul neprotejat, nu iau anticonceptionale sau orice fel de tratament. Am fost si la ginecolog in aprilie si nu prezint ovare polichistice sau alte variatii anormale. Pana in luna aprilie aveam o menstra abunfebta cu cheaguri si dr atunci menstruati este mai putin abundenta, fara cheaguri cu o durata de 5 zile. Credeti ca as putea fi insarcinata? De ce am oare aceste probleme cu sanul? O sa merg curand si la un endocrinolog, dar pana atunci am spus totusi sa cer o parere si aici. Multumesc!
1 comentarii
0
03-07-2017, ora 15:27
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

ecografie transvaginala ati facut? Va recomandam sa mergeti la un medic sa va recomande mai multe investigatii pentru a afla care este cauza dereglarii dvs

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă dor sânii?
  • Înțelegerea afecțiunilor legate de sâni - cele mai frecvente situații și semnele de alarmă
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Ciclul de două ori pe lună
  •