probleme testicul

16-06-2013
DjRooneY
Nu este medic/terapeut
DjRooneY
Am si eu o problema.eu sufar de varicocel stanga si am facut toate analizele urmeaza sa ma operez.toate analizele si operatia la medlife.problema este ca la prima spermograma in noiembrie a iesit foarte ok cantitate si tot doar ca aveam 11% forme normale(2zile de abstinenta am tinut si fumam bai fierbinti in fiecare seara).acum 2 luni am repetat (5 zile de abstinenta de tigari m-am lasat de tot din noiembrie baile le fac mai reci) iara a iesit ok 26% forme normale doar.de cateva zile am inceput sa palpez pe dreptul de frica sa nu imi apara si laala si am observat ca testiculul si venele sunt ok dar sub testicul e o mica vena separata cu un mic saculet care se duce spre celelalte e probabil epididimul sau coada epididimului ca ea nu e umflata nu nimic iar acum 2 luni am facut ecografie si e ok ok testiculul dar nu mai stiu cum era daca se simtea saculetul cu vena aia
2 comentarii
0
16-06-2013, ora 20:58
DjRooneY
Nu este medic/terapeut
DjRooneY
Problema ar fi ca de la atat palpat am inceput sa am o durere usoara de testicul si picior drept, oare e normal in conditiile in care palpez testiculul mereu de cateva zile? De palpat il palpez din cauza de psihic mai mult si frica sa nu fac varifocel sau altceva si la el.
Iar la ecografie mi sa zic ca la ambele am vascularizare buna si dimensiuni normale, dar ma sperie chestia care se simte sub testicul ca un fel de pielita subtire care imbraca o vena separata de iese din testicol si se duce spre celelalte undeva mai sus, dar acea pielita se simte doar pe o portiune micuta cu vena dupa nu mai imi dau seama si nu stiu daca e epididimul dau coada epididimului ca din poze pe net asa ar arata
0
18-01-2021, ora 14:17
ghita42
Nu este medic/terapeut
ghita42
sall am si eu o asfel de problema nu stiu ce sa mai fac
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •