Psihoterapeut Craiova - tulburare de personalitate borderline

17-11-2020
johnyjohn
Nu este medic/terapeut
johnyjohn
Buna ziua,

Fratele meu a fost recent diagnosticat cu tulburarea de personalitae borderline. Are 18 ani. Situatia este mult mai complicata insa nu vreau sa intru in detalii, as avea mare nevoie de recomandarea unui psihoterapeut bun in Craiova, sau in cel mai rau caz si Bucuresti. Din ce m-am documentat eu cele mai bune terapii sunt cognitiv-comportamentale si terapia dialectica si comportamentala dezvolata de Marsha Linehan.

Va multumesc frumos
3 comentarii
1
17-11-2020, ora 23:53
Cristi1999
Nu este medic/terapeut
Cristi1999
Am eu un psihoterapeut bun in Craiova. Face dramoterapie. Bordeline face parte din categoria tulburarilor dramatice. Merge bine terapia. Sedinta e 150 lei
1
18-11-2020, ora 12:30
johnyjohn
Nu este medic/terapeut
johnyjohn
Multumesc, dar am nevoie de terapia pe care am mentionat-o. Imi puteti lasa, totusi, un contact in caz de nu voi gasi pe nimeni? Multumesc
0
18-11-2020, ora 13:18
Cristi1999
Nu este medic/terapeut
Cristi1999
Da, am inteles, insa tulburarile astea dramatice merg bine cu dramoterapia, in plus este si psiholog clinician, face diverse evaluari
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul