psihoza etilica

27-01-2017
elena55555
Nu este medic/terapeut
elena55555
buna seara, unchiul meu a fost internat la spitalul judetean ph la chirurgie plastica pt ca s-a fript la un picior(beat)a scapat apa fierbinte pe el.a stat 2 zile fara bautura si a fost transferat la psihiatrie cu halucinatii delir si toate cele, doctorul a zis ca se va face bine dar as vrea sa il internez la un centru de dezalcoolizare dupa, imi puteti spune un centru in bucuresti?el e la al doilea episod!
3 comentarii
0
27-01-2017, ora 20:25
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara, incercati la Spitalul Obregia
1
28-01-2017, ora 08:33
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Spitalul Clinic de Psihiatrie „Prof. Dr. Al. Obregia”, Sos. Berceni nr. 10, Sector 4, Bucuresti
Pe lângă tratament eu mai recomand și o consiliere psihologică a persoanei consumatoare de alcool pentru a-l ajuta să identifice motivele care l-au făcut să consume alcool, ritualurile asociate cu consumul de alcool si secventa acestora;să găsească motivația necesară pentru a renunța la alcool, sa-și construieasca un nou stil de viață.
Pentru început e nevoie și de o consiliere a familiei pentru a ști cum să relaționeze cu el și a-l sprijini în acest demers.
Numai tratamentul fără o consiliere sau psihoterapie nu are efecte pe termen lung.
0
22-03-2018, ora 12:45
claudia414
Nu este medic/terapeut
claudia414
Buna ziua, daca va intereseaza va pot recomanda eu o clinica privata fff buna pentru dependenta de alcool
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: