Psihoza sau Schizofrenie Paranoida

11-02-2019
gladiator58
Nu este medic/terapeut
gladiator58
Sunt intr o mare dilema si chiar imi doresc sa fiu bine pentru gasirea unui tratament adecvat.
Ce este psihoza? Dar schizofrenia? Sunt una si aceiasi.
Am urmat mai mult tratamente pentru schizofrenia paranoida cu olanzapina, rispolept consta, solian, invega, abilify. Și cum se face ca eu acum reactionez bine la haloperidol injectabil. Exista haloperidol solutie sau comprimate? Pentru somn ce tratament ar fi indicat in psihoza? Gerodorm, Zolpidem, Dormicum nu au nici un efect, poate putin diazepam.
Ce ma sfatuiti? Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.