ptr dl.dr.flueraru

27-09-2011
laurasa
Nu este medic/terapeut
laurasa
de aproximativ 10 zile am inceput sa simt ca incepe sa se umfle dupa ureche, dar de 4 zile ma doare foarte rau si s-a si facut ca un nodul la baza urechii, cel mai probabil un ganglion.am inceput cu trat antiinflamator si antialgic, dar fara efact, de o zi iau si antibiotice recomandate de med de familie
.mi-a spus med ca daca nu cedeaza in citeva zile sa merg sa fac o ecografie.de curind am mai facut analize la singe si toate au fost ok.tin sa precizez ca am stat in curent cu parul chiar ud de transpiratie in ceafa si dupa urechi si simt inflamata si musculatura cefei.asa cum am vazut intr-un rasp de-al dumneavoastra nu e bine sa atingi mereu acea zona, dar eu chiar asta fac!va rog dati-mi un sfat.cu ce as putea sa ma mai tratez si care ar fi conduita de urmat in caz ca nu cedeaza durerea si umflatura.poate fi si otita la 35 ani?va multumesc!
4 comentarii
0
28-09-2011, ora 19:04
laurasa
Nu este medic/terapeut
laurasa
va rog mult daca e cineva care poate sa imi dea un sfat, il astept cu nerabdare...va multumesc!
0
29-09-2011, ora 21:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu cred ca este otita
mei degraba un ganglion limfatic sau un chist sebaceu
daca nu se vindeca prin medicamente..se rezolva chirurgical
mergi la ORL
0
29-09-2011, ora 23:51
laurasa
Nu este medic/terapeut
laurasa
va multumesc mult ptr raspuns.dumneavoastra ce imi recomandati?sa fac mai intii ecografia sau sa merg la un consult de specialitate?ar putea fi ceva grav avind in vedere ca hemoleucograma cu formula leucocitara a fost ok?va rog mult de tot, un ultim sfat!
0
27-12-2011, ora 23:28
aly32
Nu este medic/terapeut
aly32
Am citit postarile tale. Acum inteleg ce te supara.Sa stii ca poti sa ai o boala de ganglioni si analizele de sange sa fie in limite normale. Sfatul meu e sa consulti un hematolog, chiar daca ganglionii s-au mai redus in urma tratamentului cu antiinflamatoare. Sanatate multa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: