Pulsatie brusca a vaselor

17-04-2015
utilizator_168381
Nu este medic/terapeut
utilizator_168381
Buna ziua ! Am 18 ani si de 2 saptamani ma confrunt cu niste simptome neobisnuite pe care nu le-am mai avut inainte.
De vreo 5-7 ori pe zi simt brusc niste pulsatii ale vaselor de sange în special la picioare si abdomen, fara dureri la inima.
Nu am nicio boala la inima, conform medicului, ci doar niste T-uri mai ascuţite care apar la EKG.
Ce trebuie să fac ?
Este un motiv de îngrijorare ?
3 comentarii
0
25-04-2015, ora 21:02
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va recomand sa faceti un doppler de artere si vene ale membrelor inferioare.
Medicul respectiv va va spune ce aveti de facut in continuare.

Dr Petre Muresan
0
24-06-2015, ora 20:12
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Dacă doriţi, spuneti-ne şi noua rezultatul şi încercăm sa va dam recomandarile necesare
dr Petre Muresan
0
26-06-2015, ora 13:55
teylla
Nu este medic/terapeut
teylla
Buna ziua, am si eu o problema de cateva zile la degetele de la maini, mai bine zis la buricele degetelor. Parca ma ard dar totusi parca imi zvacneste sangele si chiar se simte pulsul foarte tare daca ating si sunt calde varfurile degetelor. Ma si dor dar nu tot timpul si nu toate deodata si nu la fel de tare. Oare ce ar putea fi? Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cât e bine să fie frecvența cardiacă?
  • Gravitate COVID - la ce saturație în oxigen mergem la spital?
  •