Puroi amigdala dreapta

21-12-2023
rebellefleur
Nu este medic/terapeut
rebellefleur
Buna ziua! In urma cu o saptamana, am avut o extractie de masea. Dupa 3 zile, a inceput sa imi fie aproape imposibil sa inghit. O durere foarte mare la inghitire, vorbit, etc.
Am observat pe amigdala dreapta o pata mare, galbena. Pe partea stanga nu am nimic.
Am luat antibiotic(Deja de aproximativ 15 zile, inainte si dupa extractie). Deja au trecut 5 zile de cand a aparut pata. Durerea merge si spre ureche oarecum. Singura diferenta de 5 zile e ca acea pata mare galbena, parca s-a rupt pe la mijloc. Augmentin iau, de doua ori, protectie pt stomac iau, spray pt afte iau(ca au aparut si cateva afte pe buze in interior), multivitamine(pt imunitate iau), gargara cu apa sarata fac, insa nu simt nicio ameliorare. Poate doar faptul ca nu arde asa tare la inghitire, insa durerea e permanneta. Lactate nu am consumat de 2 saptamani(nu am voie de la dinti), dulciuri deloc.
Am fost la Orl, au spus ca acesta e tratamentul, am sunat sa spun ca nu s a ameliorat, insa au zis ca daca s a spart acea pata galbena, inseamna ca incepe sa se vindece.
Ce as putea face?
Multumesc in avans!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.