raguseala

11-11-2010
maria50
Nu este medic/terapeut
maria50
De vreo 2 saptamani am o tuse care la inceput era seaca acum este produc6tiva.Am facut radiografia si doctorita mi-a zis ca este o racela veche netratata si mi-a dat avelox si endromed.Acum simt niste junghiuri si dupa ce tusesc mai adanc parca simt o gadilatura pe spate dar nu foarte puternica.Sa am cumva junghiuri de la tuse.?Sunt si infundata la nas.Sunt si ragusita.Eu m-am mai prostit si cu tigarile adica cate una pe saptamna doua dar nu dependenta.Nu mai fumez m-am lasat dar doctorita m-a intrebat daca fumez.E posibil sa fi avut o pneumonie ascunsa?Dimineata am asa o stare de slabiciune.Cand efectuez o miscare de rotatie cu la nivel toracic atunci simt junghiurile.Vreau sa va spun ca stau si foarte incordata am o stare de emotie permanenta imi transpira mainile picioarele pentru ca ma gandesc sa nu am tbc sau altceva, un tremur slab in tot corpul.Cand se rupe tusea simt o usturime dar nu asa puternica ca la inceput.Sa fie si efectele tigarilor fumate ?Am 22 deani.Ce credteti ca ar trebui sa fac?Va mutumesc
1 comentarii
0
11-11-2010, ora 22:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa mergi la un medic ORL si la un Pneumoftiziolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: