Rana pe colul uterin

38 comentarii 1 2
0
16-09-2011, ora 17:58
tema
Nu este medic/terapeut
tema
M-am uitat pe cateva forumuri si am vazut totusi ca nu sunt asa pareri bune despre doctorita asta si chiar despre clinica.
iti trimit un link cu dr ginecologi din toata tara unde primesc note si comentarii
Poti sa cauti mai repede cu ctrl+ f bucuresti sau chiar braila. Te uiti si la oras, de unde sunt.
Vezi ca sunt doctori buni si in spitale - poti sa mergi cu trimitere sau direct si intrebi la cabinet cum sa procedezi
http://www.parinti.com/Medici_ginecologi-informatii-5.html
sper sa mearga link-ul.
0
16-09-2011, ora 18:06
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Scuze, chiar nu e vina mea, eu vorbeam de cotarcea si postarea ta a aparut inainte.
De Dr Maria Georgescu am auzit si chiar m-am uitat ieri pe forumuri si se vorbeste bine de ea.
La syromed sunt si preturi mai mici, ar merita incercat. Nu la euroclinic.
Mai uita-te pe link-ul pe care ti l-am trimis daca ai timp.
0
16-09-2011, ora 18:12
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Pe lista trimisa dr georgescu Maria are 10 si comentariu bun.
0
16-09-2011, ora 18:43
Alexai
Nu este medic/terapeut
Alexai
Da m'am razgandit si eu in privinta domanei doctor Gabriela Cotarcea dupa ce am vazut mai multe pareri negative.Am sunat sa fac programarela dumneai si este200 RON, mi se pare prea mult. Apoi am gasit aceasta clinica Syromed Plus si numai pareri despre doamna doctor. O sa incerc la dansa.
Multumesc pentru link, sunteti foarte amabila
0
18-09-2011, ora 12:23
Alexai
Nu este medic/terapeut
Alexai
Am citit pe internet ca ranile pe col pot fi cauzate si de HPV..Sunt foarte speriata si mi'e teama, dar am vazut ca acest virus provoaca niste veruci, ceea ce nu am. Inca nu am fost la ginecolog, o sa ajung la inceputul lunii octombrie. Aceasta infectie cu tricomonas netratata imediat poate inrautati rana?Cand am fost la Victor Babes doctorita mi'a recomandat sa fac si analiza ADN HPV dar nu am avut bani, acum ma gandeam sa merg la synevo sa fac. Imi este f teama sa nu am HPV.
0
02-10-2011, ora 19:36
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Rezolva mai intai problema cu acest tricomonas si apoi iti faci alte analize.
Nu e bine sa faci nimic atata timp cat ai acolo o infectie.
Dupa ce faci tratamentul, astepti 12-14 zile si poti sa repeti analiza sa vezi daca a trecut si daca mai este rana.
0
03-10-2011, ora 00:20
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Uite un link cu detalii despre testul papanicolau. Ai sa vezi ca la sfarsit scrie ca testul poate fi influentat de infectii.
Este exact ce iti spuneam - trebuie sa rezolvi intai cu infectia si apoi sa te gandesti la testul asta.
-*

(*modificat de admin)
0
10-10-2011, ora 13:41
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Alexai, cred ca inca nu ai fost la laborator in bucuresti asa ca, vezi ca la laboratorul de la gara a fost cineva de curand si de acolo i s-ar fi spus ca nu au auzit de e-coli vaginal...La recoltari de secretie vaginala nu era nimeni dar este cam ciudat pentru cineva care lucreaza chiar la laborator sa nu stie asa ceva
Poate ar trebui sa ai in vedere si alte laboratoare mai cunoscute, La austromed, chiar daca nu este asa delicata cea care recolteaza, macar iti spune tot ce ai si cu antibiograma. Sau la babes...la astea doua stiu sigur ca se fac determinarile astea.
Daca mergi in alta parte, trebuie sa intrebi intai la laborator daca au substante pentru cultura si antibiograma ca sa depisteze e-coli, enterococ si streptococ vaginal, ca sa fii sigura ca nu faci degeaba analiza.
Adaugă un comentariu / răspuns
38 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: