rani pe labii ca niste taieturi

12-10-2009
oanam23
Nu este medic/terapeut
oanam23
va rog dak se poate sa-mi rasp cineva.de cateva zile au aparut pe labii, in interior 2 taieturi (1 in stanga, 1in dreapta) si sangereaza dupa actul sexual! ce poate sa fie???? va rog sa ma ajutati, multumesc
6 comentarii
0
13-10-2009, ora 15:00
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Baneocin sau Nidoflor dupa igiena intima de seara.si chilot de bumbac, nu sintetici.Daca mai ai si alte probleme [ scurgeri suspecte, durere la contact, mancarime, usturime etc ] sa faci un control ginecologic si un test Papanicolau.
0
13-10-2009, ora 17:30
oanam23
Nu este medic/terapeut
oanam23
am facut testul akum app. 1an si e ok. o sa incerc cu ce mi-ati sugerat, va multumesc!!!
0
13-10-2009, ora 17:34
oanam23
Nu este medic/terapeut
oanam23
si inca ceva.oare de ce s-a produs acest aspect??? care sa fie cauza???
doar materialul lenjeriei intime??? si chiar asa in interior????
0
15-10-2009, ora 16:38
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Lenjerie intima sintetica, absorbante, tampoane interne etc..
0
06-05-2010, ora 18:55
cocolina123
Nu este medic/terapeut
cocolina123
Buna ziua, am si eu o problema asemanatoare. Chiar daca ma lubrifiez destul inaintea actului sexual, in momentul penetrarii simt cum mi se crapa piele si se creeaza doua taieturi pe labiile mici, care sangereaza (mi se intampla cam de 1 an de zile).
Am facut Papanicolau, secretie acum 2 luni si nu mi-a iesit nimic. Care ar putea fi cauza si ce as putea sa fac sa nu mai am aceste neplaceri. Multumesc si astept un raspuns.
0
01-08-2023, ora 01:13
DN. Denise
Identitate neconfirmată
DN. Denise
Exista un spray cu uleiuri esențiale 100% ce vindeca acest herpes genital respectiv crema pentru a hidrata zona afectată cu ulei esențial de Helicrysum. Pentru detalii va rog sa îmi scrieți la adresa de mail ---------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sangerarea in timpul actului sexual
  •