Rani zona genitala

26-04-2016
woman96
Nu este medic/terapeut
woman96
Buna ziua!Am nevoie de ajutor, dupa ce am nascut, natural, nu am avut ruptura de perineu, totul a fost bine, dupa spusele doctorului, in schimb, pe langa orificiul uretral, in parti, sub labiile mici am descoperit doua taieturi/crapaturi care sangereaza uneori cand ma ating acolo, si care ma jeneza, mai ales cand urinez.Domnul Doctor mi-a spus dupa nastere ca totul a decurs perfect, nu m-am rupt, dar de cele doua taieturi nu mi-a spus nimic.Eu le-am sesizat abia la cateva zile dupa nastere, simteam un disconfort acolo dar am crezut ca asa e normal, ca dupa nastere sa simt o usoara durere in zona, dar cand m-am uitat in oglinda le-am vazut.Acum doctorul meu este in concediu si nu am avut cum sa merg la un control, iar la alt doctor parca am o retinere sa ma duc.Stiti va rog ce ar putea fi?Ar putea fi de la nastere?Sau ce as putea sa fac sa se vindece?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nasterea prin cezariana versus nasterea naturala
  • Epiziotomia
  • Cum influențează riscul de obezitate tipul nașterii – vaginală sau prin cezariană
  • Nașterea naturală în prezent - tot lungă și dureroasă?
  • Recuperarea după nașterea naturală - ce ar trebui să știm
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.