recuperare fractura tibie si peroneu

36 comentarii 1 2
0
17-07-2012, ora 12:34
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Exista, evident, probleme la deschiderea acestor fisiere.
Incercati sa ni le trimiteti, fie mie, fie stimabilului coleg, direct pe mail.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
17-07-2012, ora 13:45
raulfotb
Nu este medic/terapeut
raulfotb
Va multumesc Domnule Doctor, tocmai ce v-am trimis pe e-mail. aceste fisiere.
0
17-07-2012, ora 16:31
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
V-am raspuns punctual.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
16-10-2012, ora 11:58
bgd1993
Nu este medic/terapeut
bgd1993
Buna ziua,
Ma numesc Bogdan Andrei, am 19 ani si sunt din Constanta.
Acum aproximativ 5 saptamani am avut un accident nefericit la fotbal. Am facut fractura de peroneu 1/3 distala fara deplasare, acum mi-am scos atela si as vrea sa stiu cat trebuie sa fac recuperare ? Am incercat sa calc putin pe picior dar ma doare calcaiul.. Cat timp trebuie sa fac recuperare si ce metode trebuie sa folosesc ?
Multumesc !
0
10-12-2012, ora 09:31
PETRU MUGUR
Nu este medic/terapeut
PETRU MUGUR
Salut, ma numesc Petru si sunt unul dintre cei accidentaţi in secţiunea aceasta.Pe scurt:am căzut de pe scara si moam rupt tibia si peroneul, am stat 5 zile pana am fost operat(2 placi+16 suruburi, marea majoritate in tibie, 51de capse sa închidă operatiile, destul de urat), mi-au pus un ghips dupa 2 saptamâni l-au dat jos si mi-au pus altul pt încă 5 saptamâni.As fi interesat in ce consta recuperarea(alt ghips, cizma, etc), si in teorie cam cat timp ar dura sa ma folosesc de picior in regim normal?Pun aceste întrebări deoarece sunt in Anglia si nu stralucesc la capitolul terminologie medicală in româna, darămite in engleză.Precizare(poate e necesar):am 1.75 cm, 90kg, 39ani.Multumesc anticipat, astept un răspuns dacă se poate!!
0
16-01-2013, ora 09:52
picea
Nu este medic/terapeut
picea
Va scriu dupa aproape 2 ani.In aprilie 2011 m-am ales cu o dubla fractura deschisa gamba stanga.V-am dat atunci toate detaliile si va multumesc pt raspunsuri si sfaturi.Acum, dupa atata timp fractura mea inca nu este vindecata.Am fost in toamna la control, si mi s-a spus ca nu se poate scoate tija inca.Trebuie sa mai astept cateva luni. Intrebarea mea este urmatoare:este normal sa dureze atata?.Nu ma afecteaza tija si suruburile dupa atata timp? As putea sa fac ceva sa grabesc vindecarea?
Adaugă un comentariu / răspuns
36 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul