Durere tibie + nod

27-07-2015
Codrut96
Nu este medic/terapeut
Codrut96
Buna Ziua. Joc fotbal, vreau sa merg la profesionististi, deci alerg mult. Am avut o pauza in care n-am alergat vreo 3 saptamani unde am pierdut putin din conditie fizica. Am forta mare in picioare. In fine, in ultimul meu meci, am simtit o durere pe tibie. Este la baza tibiei a piciorului, mai mult dreptul (sunt dreptaci). Am simtit si durerea asta la ultimul antrenament. Problema e ca ma doare cand alerg si vreau sa-mi intind laba piciorului (la fotbal e vital sa poti). Dupa mine, nefiind expert, zic ca e din cauza pauzei acelea, unde muschii s-au dezobisnuit cu efortul. Exista vreun remediu sa calmez putin durerea, sa pot sa-mi intind laba piciorului? A doua chestie, azi am observat c-am un mic nod pe picior. Maicamea are probleme cu varicele deci e posibil sa fie ceva genetic. E o mica umflatura putin mai sus decat ma doare tibia la piciorul drept. ( un centimetru-doi). Cand e efortul mare, galma se mareste cam pe 3 mm si cand nu fac efort e foarte mica sau nu se vede. Daca stiti ce se intampla, ar conta foarte mult. Sunt in Canada si dureaza mult sa faci o programare daca nu e nimic grav. Sa nu omit, am 1, 80m si 70-73 kg. Fac de multi ani fotbal, am gambele cam duble fata de restul persoanelor care le cunosc. Sa stiti putin masa musculara. Multumesc mult si zii buna.
1 comentarii
0
27-07-2015, ora 09:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Postati topicul la Sectiunea Ortopedie si Traumatologie. Poate va raspunde domnul doctor Marius Uscatu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.