Respiratie greoaie, mucus si stari de somnolenta

09-03-2017
Krause123
Nu este medic/terapeut
Krause123
Buna ziua, de 1 saptamana intampin o problema.Aceasta problema am avut-o si in anii din urma dar era de scurta durata, aceasta problema consta intr-o sete de aer, sau dispnee, simt nevoia sa casc sau sa oftez pentru a putea respira, simt ca efortul facut nu este suficient, pe langa asta imi simt gatul incarcat cu mucus si nasul il am mereu infundat, simt uneori si o durere de cap asociate cu ameteli usoare si stari de somnolenta, mentionez ca am facut un EKG si rezultatele au fost bune, doar o usoara tahicardie, voiam sa stiu ce analize trebuie sa fac pentru a depista problema, cand am fost la medicul de familie mi s-a spus ca e de la lipsa de calciu, am luat calciu 20 de zile, m-am simtit mai bine, iar acum am iarasi aceasta problema, cand am fost a 2 oara a spus ca e pe fond nervos si nu stiu ce sa mai cred, va rog ajutati-ma.Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
16-03-2017, ora 11:13
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna ziua.
Va sugerez un consult ORL si, eventual, consult pneumologic. Luand in considerare si somnolenta mentionata de D-voastra, precizez ca nu ar fi de neglijat evaluarea somnului prin poligrafie de somn. Aceasta investigatie poate preciza anumite aspecte patologice in timpul somnului (ex apneea obstructiva in somn).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: