respiratie ingreunata si nas infundat

09-07-2011
yuP
Nu este medic/terapeut
yuP
Buna seara!
De 1 luna de zile am probleme cu respiratia si nasul mereu infundat!Nu reusesc sa imi umplu plamanii si oftez mereu...
Am fost la alergologie si mia spus ca am un inceput de astm. Ca tratament am primit singulair, ventolin si nasonex.Fara efect.
Acum am fost la control si am primit xyzal de 5 mg si medrol de 32 pentru 3 zile.
Am observat ca daca sunt cu gandul in alta parte si nu sunt atent nu bag de seama ca am respiratia ingreunata dar daca ma gandesc apar aceste sintome de insuficienta aer.
Nu stiu ce sa mai fac.M-am saturat de pastile luate fara rost si nu am nici un pas inainte spre insanatosire.
un sejur la mare ar face bine respiratiei ?
4 comentarii
0
10-07-2011, ora 00:04
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
buna seara, am avut rabdare si ti-am citit postarile, o data ai 16 ani, altadata ai 45 de ani, esti din mioveni, etc.eu cred ca ar fi mai bine sa consulti un medic psihiatru, ca prea treci de la o stare la alta.iti doresc multa sanatate.
0
10-07-2011, ora 00:28
yuP
Nu este medic/terapeut
yuP
sti...daca ai fi asa inteligent cum pari ar trebui sa sti ca postez si pt tatal meu ;) dar vad ca nu esti asa bine informat cum crezi ca esti
0
10-07-2011, ora 08:36
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
imi spunea odata un medic ca, CINE ofteaza des, are probleme cu inima...incearca sa mergi pt. ati face un ekg si eko la cardiologie..si astfel, excluzi acest..
0
10-07-2011, ora 11:45
yuP
Nu este medic/terapeut
yuP
am facut si ekg nimic!
am fost si la cardiolog nimic!
am fost pus si la aparate cu aer si cu un monitor: 100% aer si puls bun
am fost peste tot si nu mai suport :(

si radiografie la plamani am facut si nimic.am fost consultat la plamani de 5-6 medici. Raspuns: nu se aude nimic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urgențele respiratorii (pulmonare) - cum să le recunoști și ce să faci
  • Să înțelegem rinoreea și congestia nazală
  •