rinita alergica

11-03-2010
stefan73
Nu este medic/terapeut
stefan73
Va multumesc pentru sfaturi.
Mi-am pus in nas si betabioptal (fortat de anumite imprejurari) si la cateva ore mi-a revenit mirosul. Nu l-am folosit decat cateva zile(mi-a fost frica sa-l folosesc mai mult) iar dupa incetarea administrarii, tot la cateva zile, mi-am pierdut din nou mirosul. Imi poate da cineva o explicatie? Daca se poate as vrea si parerea unui medic.
4 comentarii
0
11-03-2010, ora 11:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este vorba de un edem al mucoasei nazale.. care optureaza accesul aerului spre nervul olfactiv
Trebue sa va vada un medic ORL.. si sa decideti care e problema, septul nazal, cornetele marite sau polipi !
si ce trebue de facut!
0
11-03-2010, ora 23:39
stefan73
Nu este medic/terapeut
stefan73
Mi s-a spus ca am polipi si trebuie extirpati. "Clasic" sau cu laser?! Nu exista alta solutie, un tratament?...din cate stiu pot sa reapara si atunci am ajuns de unde am plecat!
Remediul homeopatic in cazul acesta este oare doar o poveste frumoasa?!
Va multumesc pentru timpul acordat!
0
12-03-2010, ora 10:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
polipoza nazala poate fi operata si cu Radiofrecventa.. chear in condiitii de ambulator !
alte solutii tin de etiologia acestor polipi.. cauza de ce au aparut !
ca aesti instare sa.ti modifici complet stilul de viata si de alimentatie.. sa faci cure de dezintoxicare cu argila.. sa faci cure de tratament antiparazitare.. sa eviti alergenii chimici si alimentari !
in acest caz ai sansa sa te tratezi si sa se retraga acei polipi!!!
0
12-03-2010, ora 18:31
stefan73
Nu este medic/terapeut
stefan73
Va multumesc mult! Ma voi gandi la ce mi-ati spus.
Toate cele bune!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariția astmului și alergiilor la copii
  •