rinita alergica... nu pot sa respir!

03-02-2009
ana89
Nu este medic/terapeut
ana89
Buna,
Am 40 de ani.
De 3 ani ma lupt cu o rinita alergica, am incercat toate medicamentele specifice acestei boli si nici un rezultat. Nu stiu ce sa fac, poate am ceva alergeni in casa, nu reactionez la nimic. Am facut testul alergologic si a iesit negativ. De un an de zile am apelat la un medic hemeopat. S-a imbunatatit putin dar inca nu pot respira pe nas, nu am miros, mi se inrosesc ochii des, stranuturi si secretii abundente.Va rog ajutati-ma!!! Sau sa-mi dati un sfat.
3 comentarii
0
03-02-2009, ora 22:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Trebue sa continuati tratamentul homeopat..
sa aveti mare grija la alimentele care le consumati.. organizmul exista pe baza produselor care le consuma.. cel mai des alergenii sunt alimentari !
Cat despre problema locala.. ORL.. trebue sa m, ergeti sa vedetidac este vorba de o riinita alergica trebuesc micsorate cornetele in volum.
dac deja sa format o polipoza nazala.. trebuesc inlaturati...
ca sa puteti respira.. si sa puteti avea rabdare necesara pana la un efect pozitiv al homeopatiei !
0
06-08-2009, ora 01:22
cezarr
Nu este medic/terapeut
cezarr
Buna! Am fost la medicul de familie acum trei saptamani, mi'a dat diagnosticul Spasmofilie, mi-a prescris sa iau calciu lactic si ulei de peste, am facut analize la sange, urina si e totul in regula, se incardreaza in limita normala.Am urmat tratamentul prescris dar nici un semn de vindecare.Mentionez ca nu sufar de depresii sau stres, am fost consumator de droguri(Hasis, Marijuana, Cannabis) pana acum 3 luni, nu beau cafea, nu consum alcool, mananc sanatos si beau minim 2 l. de apa pe zi. Simptomele ar fi : Nu pot respira bine, simt ca respir pe jumatate cat trebuie, un fel de durere de cap dar nu ca una obisnuita, simt unele dureri in zona capului, ameteli.Ce ar trebui sa fac?Tratamenul nu a dat rezultate, ma simt epuizat am renuntat si la sala, imi este frica sa nu lesin pe strada.Un sfat va rog.Multumesc
0
06-08-2009, ora 12:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue sa te supra hidratezi..
2-3 litri de apa plata si ceaiuri pe zi.
spirulina 2 la 8 ore
Coenzima Q10 2 la 8 ore.. totul 10 ziel.. dupa care continui pastilele cate 1 la 8 ore!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.