Rinofaringita acuta

11-02-2018
Moonlight15
Nu este medic/terapeut
Moonlight15
Buna ziua, sper ca Domnul Flueraru sa imi raspunda. In urma unui consult la ORL( m-am dus pentru ca racisem) am fost diagnosticat cu Rinofaringita acuta plus o adenopatie cervicala, care e sub mandibula gen. Cand m.am dus erau foarte inflamati, palpabili pentru ca ii am pe ambele parti. La inceput au fost durerosi, acum nu mai sunt absolut deloc durerosi. Am primit tratament pentru o saptamana cu antibiotice plus paracetamol 5 zile de 2 3 ori pe zi plus ceva picaturi de dat in nas. Ce sa apun.. Ma simt bine, umflaturile s.au retras.. Dar daca bag capul in piept sau bag degetul mai adanc sub mandibula ii pot scoate de acolo gen. Sunt cam cat o boaba de fasole, mobili si nedurerosi. Sunt ok asa? Sa ii las asa? Sau sa consult alt medic. Si inca ceva.. Inca mai am niste puncte rosii in gat, ca cele de la prima consultatie, doar ca au mai trecut. Astept un sfat, multumesc mult !
2 comentarii
0
11-02-2018, ora 16:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ganglionii se lasa in pace, NU se papleza, nu se cauta...
orice deranj. nu permite vindecarea si retragerea lor
0
11-02-2018, ora 17:16
Moonlight15
Nu este medic/terapeut
Moonlight15
Adevarul e ca ii palpez mereu.. Am pitici pe creier.. Cred ca drept dovada cel din dreapta, pe care nu il palpez asa dez e mai micut... Daca au dat inapoi totusi e semn de infectie sau virus in organism nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: