Rinoreea posterioara

25-05-2018
Jedeje
Nu este medic/terapeut
Jedeje
Am avut o operație de deviatie de sept in 2015. După această operație a inceput sa îmi curgă secretii lipicioase in spatele nasului. La inceput mai putin dar acum la fiecare minut se aduna o picătura mare in spatele nasului pe care trebuie să o "trag" afară. Am fost din nou la doctor si am făcut următoarele teste: CT-totul a fost ok, sânge-ok, test de alergie-negativ, endoscopie-totul ok. Doctorul mi-a dat un spray pentru nas pe baza de Mometason. Nu mi-a ajutat. Folosesc un inhalator electric in care bag apă sărată (cu ulei de eucalipt sau mentă ) sau ceai de musetel si tot nu-mi ajută. Am incercat diferite spray-uri pentru nas cu apă sărată, cu diferite uleiuri și tot nimic. Ceea ce este curios, atunci când mă întind in pat sa ma culc, aceste scurgeri se opresc. Dimineata cand ma trezesc, aceste secretii apar dupa 5 minute. Am renuntat si la produse alimentare producatoare de mucus. De la aceste scurgeri am ajuns sa fiu psihic terminat.Ce sfaturi ati putea sa îmi dați?
2 comentarii
1
25-05-2018, ora 12:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Radiografie SAF
si consult la ORL
0
26-05-2018, ora 00:20
Jedeje
Nu este medic/terapeut
Jedeje
Am uitat să menționez că orl-istul mi-a făcut și o ecografie in jurul nasului. A zis ca totul e ok. După operație mi-a rămas și nasul uscat. Devine umed doar dacă il ung cu cremă. Câteodată și gâtul e uscat cand dorm.Computer tomograf am facut 3. Unul inainte de operatie si 2 după operație. Doctorul care mi-a făcut CT-ul mi-a zis de 2 ori după operație că nu vede nimic. S-ar putea vedea ceva mai bine la radiografia saf decât la computer tomograf? Ati putea d-stra să vă uitați peste fotografiile de la CT?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îmi curge apă din nas
  • Să înțelegem rinoreea și congestia nazală
  •