Rispolept si capacitatea de a conduce masina

13-06-2014
Dragos93
Nu este medic/terapeut
Dragos93
Buna Seara
Mi-a fost prescris un tratamen cu rispolept, nu pt cauza originara a acestui medicament ci pentru ticuri
Dupa oprirea tratamentului revine acuitatea mentala si capacitatea de a conduce masina ?
5 comentarii
0
13-06-2014, ora 08:00
Dragos93
Nu este medic/terapeut
Dragos93
Ieri seara am luat cafea / cofeina + Cola 2, 5 l, nu am stiut ca sunt contraindicate si am avut atacuri de panica frica ameteli transpiratii tensiune nesomn

Raman cu sechele ?
0
13-06-2014, ora 08:00
Dragos93
Nu este medic/terapeut
Dragos93
trebuie enecefalograma ?
0
13-06-2014, ora 16:38
Psiholog Manuela Nicolae
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Manuela Nicolae
Buna seara,

Dupa terminarea tratamentului acuitatea mentala revine, iar dupa un atac de panica nu ramaneti cu sechele.
Va recomand, daca aveti nelamuriri in privinta tratamentului, sa discutati chiar cu medicul care vi l-a prescris si sa solicitati mai multe informatii.
Pe de alta parte, ticurile pot fi abordate psihoterapeutic - in unele cazuri, medicatia psihiatrica nu e neaparat necesara.
0
13-06-2014, ora 18:17
Dragos93
Nu este medic/terapeut
Dragos93
Va multumesc extrem, extrem de mult doamna Sunt un tanar si sunt la facultate sunt mai timid. Intr-adevar cred ca mie mi-ar folosi e terapie psihterapeutica cinva care sa vorbeasca cu mine sa ma umple de pozitivism si de energie
0
18-06-2014, ora 13:14
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Pentru majoritatea tulburarilor anxioase anumite forme de psihoterapie (cum este cea cognitiv-comportamentala) sunt la fel de eficiente ca medicamentele si nu au efectele adverse ale acestora.
Psihoterapeutul este persoana calificata (si atestata intr-o forma sau alta de psihoterapie)care stie sa asculte empatic, sa se abtina de la a judeca, sa fie un sustinator entuziast al pacientului. Se ofera noi perspective, indrumari si solutii clare pentru a depasi obstacolele, a ne accesa resursele interioare si a invata noi comportamente si moduri de a gandi.

Mult succes!

Ana Badita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum se dezvoltă ticurile nervoase?
  •