Sange uscat in ureche

27-06-2009
Bogdi23
Nu este medic/terapeut
Bogdi23
Buna ziua. Am o prietena care azi dimineata sa trezit cu sange uscat in ureche. Tin sa mentionez ca a avut un accident de masina acum o saptamana dar a fost tratata de medici l locul accidentului avand doar o mica zgarietura. Nu o doare urechea aude bine doar ca azi sa trezit cu sange uscat in ureche. Sunt motive de ingrijorare Ce ar putea fi Va multumesc anticipat
3 comentarii
0
27-06-2009, ora 13:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu ameteste nu are senzatie de voma dureri de cap Otoragia dupa traumatism cranian nu e semn bun ar trebui ca luni sa o vada neaparat un neurolog.Cred ca e absolut necesara si o tomografie craniana.Daca pana luni se repeta hemoragia auriculara mergeti imediat la urgente.
0
27-06-2009, ora 14:09
Bogdi23
Nu este medic/terapeut
Bogdi23
Va multumesc pentru ajutorul acordat si pentru promptitudinea cu care mi-ati raspuns. Nu are nici un fel de simptome nu ameteste nu are senzatie de voma se simte bine astazi dimineata a oservat sangele uscat in ureche. Daca se va repeta acest fenomen vom apela la medic. Va mutlumesc.
0
27-06-2009, ora 22:08
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara Mergeti la medic ar trebui si la ORL si neurochirurgie chiar daca vi se pare ca totul pare bine si urgent CT cranian numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.