Sangerare anormala

12-08-2020
Iulyeln
Nu este medic/terapeut
Iulyeln
In luna februarie am avut un avort spontan la 9 saptamani de sarcina.Eliminarea a fost naturala.Doctorul doar mi a facut o ecografie sa vada daca am eliminat totul.A fost ok si dupa 4 saptamani am avut prima menstruatie. Pana in luna iunie totul a fost ok, ciclul meu menstrual ramanand regulat.In luna iunie menstruatia nu a mai venit, am facut “n” teste de sarcina dar toate au fost negative.Pe 9 iunie am inceput sa sangerez un pic timp de o saptamana dupa care menstruatia a devenit din ce in ce mai abundenta cu cheaguri mari.Mentionez ca in acest timp nu am avut nicio durere, de burta, mijloc sau sani cum sm de obicei inainte si in timpul menstruatiei.Am sunat doctorul si din cauza Covid nu ne am putut intalni dar mi a zis ca ar putea fi o dereglare hormonala si mi a dat o reteta online(locuiesc in uk iar aici sistemul e diferit, in timpul pandemiei consultatiile au loc online).Mi a dat medroxyprogesteronum(provera) sa iau 10 zile.Le am luat, sangerarea abundenta s a oprit dar totusi am mai avut scurgeri usoare cu sange. Dupa cele 10 zile de luat medicametele sangerarea a reaparut!!!mentionez inca o data...nu am nicio durere, absolut nimic.Ma simt foarte bine.ce ar putea fi!?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anomalii ale ciclului menstrual - diagnostic, tratament și sfaturi utile
  • Ciclul de două ori pe lună
  •