sangerari si raceala

13-09-2010
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
ultima oara am avut menstruatie p 6 august.si din calculele mele zilele astea ar fi trb sami vina.de jos seara am scurgeri k si cum ar fi menstruatie decat k foarte putin...sunt racita fff rau poate fi si din cauza asta.si ma dor si ovarele si spatele...ast un rasp
8 comentarii
0
13-09-2010, ora 18:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai motive sa crezi ca ai fi insarcinata ?Daca nu apare saangerarea pana maine dimineata, fa-ti un test de sarcina.
0
13-09-2010, ora 19:15
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
nu am motive sa cred k sunt insarcinata...am o menstruatie neregulata si in luna iulie am avut decat scurgeri se culoare maro nu am avut menstruatie si mia venit l 6 august...si sangerare am si acum dar foarte foarte putin.si am fc si test de sarcina in iulie k eram speriata k numi venea.si a iesit negativ si de atunci neam protejat mereu.
0
13-09-2010, ora 20:36
Dr. Balcan Anisoara
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie sa faci un control ginecologic pentru a vedea cauza menstruatiei neregulate, cauza acestor scurgeri.si ai nevoie si de tratament.
0
13-09-2010, ora 20:57
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
mda o sa fac si un control dar imi e cam frica...rusine nush...am 18 ani si mereu am avut menstruatie neregulata si din cate stiu dupa 2...3 ani ar trebui sa se regleze...din c cauza nu se regleaza.
0
14-09-2010, ora 18:09
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
diamna doctor acele sangerari sau transformat in niste scurge de culoare maro.
0
14-09-2010, ora 18:10
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
doamna doctor acele sangerari sau transformat in niste scurgeri de culoare maro
0
14-09-2010, ora 19:18
Dr. Balcan Anisoara
Dr. Balcan Anisoara
E posibil sa ai o infectie genitala, du-te la un ginecolog pentru o consultatie, nu trebuie sa-ti fie frica, teama sau rusine, esti majora si daca ai aceste probleme si o viata sexuala activa trebuie sa stii ce se intampla cu corpul tau, de ce ai aceste dereglari si scurgeri anormale. Nu trata cu indiferenta, mai tarziu s-ar putea sa regreti.
0
14-09-2010, ora 19:20
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
multumesc pt sfaturi sa o merg la un control mai mai repede:)
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Riscul de atac cerebral la copii ar putea crește în timpul unei răceli
  • MIT: Vitamina C previne răceala
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.